BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktas konsultavimosi su visuomene pažangos vertinimas

Data

2021 07 13

Įvertinimas
1
MicrosoftTeams-image (5).png

Vyriausybės kanceliarijos Atviros Vyriausybės grupė įvertino ministerijų konsultavimosi su visuomene pažangą, identifikavo sėkmės atvejus bei pateikė rekomendacijas dėl kokybiškesnio visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą. Pagrindiniai vertinimo rezultatai parodė, jog pandemijos metu organizuojamų viešųjų konsultacijų skaičius sumažėjo, tačiau ministerijų konsultavimosi lygis išliko toks pats.  

2020 m. ministerijos iš viso suorganizavo 62 viešąsias konsultacijas. Dėl 2020 m. pandemijos sumažėjo taikomų konsultavimosi metodų įvairovė – dažniausiai buvo organizuojamos elektroninės apklausos. Vis dėlto, 2020 m. portale „E. pilietis“ paskelbta 3 viešosiomis konsultacijomis daugiau nei 2019 m.  

Ministerijos, sėkmingai vykdžiusios viešąsias konsultacijas, pasižymėjo tuo, jog ten vadovai skiria didesnį dėmesį visuomenės įtraukimui, procesai yra palaikomi ir skatinami, taip pat suteikiama pakankamai laiko pasirengti. Svarbus ir ministerijų viešųjų konsultacijų koordinatoriaus vaidmuo bei žinios organizuojant vieningą visuomenės įtraukimą į teisėkūros procesus ministerijos mastu.   

Kita vertus, konsultuojantis su visuomene kyla ir iššūkių: ministerijose nėra nusistovėjusios nuoseklios konsultacijų planavimo ir organizavimo praktikos, trūksta praktikos tęstinumo, neišnaudojamos visos komunikacijos galimybės.  

Atsižvelgiant į kiekvienos ministerijos patirtis ir pažangos lygį, Atviros Vyriausybės grupė parengė individualias rekomendacijas ministerijoms siekiant dar aiškesnio viešųjų konsultacijų planavimo, procesų tobulinimo bei kompetencijų ugdymo. Šios rekomendacijos bei vertinimo rezultatai buvo pristatyti ministerijų kancleriams, konsultacijų koordinatoriams bei kitiems ministerijų darbuotojams. Renginio metu dalyviai taip pat dalijosi savo patirtimis ir gerąja praktika vykdant viešąsias konsultacijas.  

Atviros Vyriausybės grupė toliau kurs efektyvų viešųjų konsultacijų koordinavimo modelį, parengs teminių mokymų ciklą ministerijų darbuotojams bei pristatys viešųjų konsultacijų gaires.  

Klausimų ir pasiūlymų laukiame el. paštu [email protected]

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.