BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos valstybių siena bus atverta šių šalių piliečiams

Data

2020 05 06

Įvertinimas
0
veliavos baltijos salys.JPG

iandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos nuotoliniame susitikime. Kartu su Latvijos premjeru  Krišjaniu Karinšu ir Estijos Vyriausybės vadovu Juriu Ratu  aptarta projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo eiga, sienų režimo lengvinimas COVID-19 kontekste, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projekto įgyvendinimas bei iš trečiųjų šalių importuojamos elektros energijos ribojimai.

Vyriausybės vadovas informavo, kad Lietuvoje planuojama karantiną pratęsti iki gegužės 31 dienos, tačiau epidemiologinė situacija leidžia toliau švelninti apribojimus. Konstatuota, kad Baltijos šalys suvaldė COVID-19 plitimą, pasitikėdamos vienos kitų sveikatos apsaugos sistemomis.

Sutarta nuo gegužės 15 dienos panaikinti ribojimus, tarp jų dviejų savaičių saviizoliacijos reikalavimą, Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių. Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, turės pareigą izoliuotis savo šalyse.

Pabrėžta, kad krizės kontekste Europos Sąjungos (ES) reikšmės infrastruktūros projektų – „Rail Baltica“, elektros tinklų sinchronizacijos – įgyvendinimas laiku taps dar svarbesnis ir prisidės prie valstybių ekonomikos gaivinimo. Pasak S. Skvernelio, turime būti susitelkę ir vieningi, kad visi trikdžiai būtų panaikinti, siekiant Baltijos valstybių infrastruktūrą visiškai integruoti su ES valstybėmis narėmis.

Europos standarto geležinkelio vėžė turi sujungti Baltijos šalis iki 2026 metų. Lietuva patvirtino detalų darbų grafiką: birželį bus pradėtos viešųjų pirkimų procedūros vėžės statybai nuo Kauno iki Ramygalos. Šiuos statybos darbus numatoma užbaigti 2023 metais. Labai svarbu rasti visų Baltijos valstybių interesus atitinkantį projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo modelį. Premjerai kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu pateikti atitinkamą analizę.

S. Skvernelis pabrėžė, kad negalima delsti Baltijos šalių saugumo kaina ir visos trys Baltijos valstybės turi bendrą interesą riboti nesaugios ir nešvarios elektros importą. Tai svarbu ir įgyvendinant nacionaliniuose energetikos ir klimato planuose iki 2030 metų numatytus tikslus. Premjeras pasiūlė nedelsti ir sutarti, kad politinė deklaracija kartu su elektros pirkimo iš trečiųjų šalių metodikos klausimais būtų įtvirtinta iki gegužės pabaigos. Trijų šalių energetikos ministrams pavesta rasti sprendimus artimiausiu metu.

„Mano prašymas – pademonstruokime vienybę, nebesiųskime Europos institucijoms skaldančių signalų ir, patobulinę esamą modelį, susitelkime į premjerų aukščiausiu lygiu prižiūrimą projekto įgyvendinimą, laikantis jau ne kartą sutartų terminų“, – sakė Ministras Pirmininkas

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Zilvinas Petraitis
  Prieš 7 mėn.

  Kaip suprantu Lietuvoj visus jau patikrino dėl Coronavirus ir dabar pavojus slypi tik is atvažiavusiu . Nes priešingu atveju už saugumo neužtikrinama ir leidimą laisvai judėti vyriausybė turėtu but pasodinta i kalėjimą už žmonių žudymą , ar čia tik užsieniečius sodint ruošiatės ?

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.