BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Banko SNORAS indėlių sertifikatų turėtojams bus išmokėtos draudimo išmokos

Data

2015 11 18

Įvertinimas
0
snoras.jpg

Valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ (toliau – draudimo įmonė), susipažinusi su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu dėl BAB bankas SNORAS indėlių sertifikatų ir obligacijų, informuoja, kad indėlių sertifikatų turėtojams indėlių draudimo išmokos bus išmokėtos įstatymo nustatyta tvarka, gavus atitinkamus duomenis iš BAB SNORAS apie papildomai mokėtinas draudimo išmokų sumas. Draudimo įmonė tikisi, kad draudimo išmokas indėlių sertifikatų turėtojai turės galimybę atsiimti iki šių metų gruodžio 15 d. Civilinės bylos dėl indėlių sertifikatų, kurios šiuo metu yra sustabdytos, bus atnaujintos įstatymų nustatyta tvarka. Draudimo įmonė sieks užbaigti šias bylas taikiu būdu ir kuo operatyviau.

Kol kas indėlių sertifikatų turėtojams niekur papildomai kreiptis nereikia. Detalesnė informacija bus pranešta žiniasklaidoje ir draudimo įmonės tinklapyje dar šią savaitę.

Draudimo įmonės preliminariu vertinimu, draudimo išmokos už indėlių sertifikatus gali siekti apie 30 mln. eurų, iš viso indėlių sertifikatų turėtojų yra 4 tūkstančiai. Išmokos bus išmokamos iš dviejų šaltinių: iš bankrutuojančių kredito įstaigų susigrąžintų lėšų ir iš surinktų draudimo įmokų, papildomai skolintis draudimo įmonė neplanuoja. Atkreipiame dėmesį, kad bendra išmokos suma vienam indėlininkui (įskaitant jau gautas išmokas už įprastus indėlius ar lėšas banko sąskaitoje) negali viršyti 100 000 eurų.

Obligacijų turėtojams pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimą draudimas netaikomas, nes obligacijos nepateko į Indėlių direktyvos numatytą draudiminę apsaugą. Taip pat už obligacijas neturi būti mokama ir įsipareigojimų investuotojams draudimo išmoka, nes nuostoliai atsirado dėl obligacijas išleidusio subjekto bankroto ir jo nulemto obligacijų nuvertėjimo (t.y. nepasiteisinusios investicinės rizikos), kuri nėra draudimo objektas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taip pat pažymėjo, kad obligacijos nebuvo naujas produktas rinkoje, todėl asmenys, įsigiję obligacijas, turėjo suprasti, kad tai nėra indėlis.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.