BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pristatytos bendrakūrybos metodinės gairės viešojo sektoriaus atstovams

Data

2021 12 29

Įvertinimas
0
#bendrakūrybA.png

2017 m. EBPO pateiktos rekomendacijos pabrėžė inovatyvių visuomenės įtraukimo būdų svarbą viešajame sektoriuje priimamų sprendimų kokybei. Valdžios ir visuomenės bendradarbiavimas gali pasireikšti įvairiais inovatyviais būdais, kai yra kartu kuriami sprendimai, efektyviai įtraukiamos suinteresuotos grupės, naudojamasi viešojo sektoriaus skaitmeniniais įrankiais, atvirais duomenimis ir kitomis priemonėmis.
Lietuvoje jau kurį laiką vykdomos viešosios konsultacijos, kurių metu visuomenės atsiklausiama dėl jos poreikių, siekiama gauti geriausius pasiūlymus. Atsiranda dar gilesnio įsitraukimo poreikis – kurti sprendimus kartu visuomenei ir valdžios sektoriui bendradarbiaujant. Vienas tokių būdų – bendrakūryba.

Bendrakūrybos procesas (angl. - co-creation) – tai sprendimų kūrimo ir formavimo būdas, kai glaudžiai bendradarbiaujama kartu su suinteresuotomis grupėmis ar visuomene, jiems tampant pasiūlytų sprendimų bendraautoriais.

#AtviraVyriausybė parengė Bendrakūrybos įgyvendinimo metodines gaires, skirtas viešojo sektoriaus atstovams.

Su gairėmis susipažinti galite ČIA.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.