BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl sąvokos "neįgalusis" vartojimo

Data

2021 11 11

Įvertinimas
0
invalido zenklas parkavimas.PNG

Lietuva, kaip ir kitos Europos valstybės yra ratifikavusi Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją. Ratifikuotos Konvencijos tikslas – skatinti ir užtikrinti visų neįgaliųjų visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, taip pat skatinti pagarbą šių asmenų prigimtiniam orumui. Pagrindinės su negalia susijusios sąvokos įtvirtintos Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme. Jame įteisintos naujos sąvokos bei terminai, vietoje senųjų sąvokų „invalidas“, „invalidumas“ vartotinos sąvokos – „neįgalusis“, „neįgalumas“.

Siūlome atsakyti sąvokų, žeminančių ir skaudinančių neįgaliųjų bendruomenę, bei sukuriančių nepagrįstai negatyvias nuostatas neįgaliųjų atžvilgiu.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.