BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Didės kompensacijos laukiantiems socialinių būstų

Data

2015 10 28

Įvertinimas
0
sopcialinis.jpg

Nuo lapkričio didės kompensacijos, kurios gali būti skiriamos socialinių būstų eilėje laukiantiems asmenims, jei šie pasirenka alternatyvą - paprastą ar išperkamąją būsto nuomą.

Vyriausybė pritarė, kad kompensacijų koeficientas nuo lapkričio 1-osios padidėtų nuo 1 iki 1,6, t.y. išmokos išaugtų 60 procentų. „Padidinus koeficientą, kompensacijos dydis padidės 60 procentų ir tai gali tapti ženkliu postūmiu tirpdant būsto laukiančiųjų eilę nelaukiant kitų metų“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Maksimalus būsto plotas, už kurį būtų skiriamos kompensacijos, yra 8 kv. metrai. Nuo lapkričio padidinus mėnesines išmokas, pavyzdžiui, Vilniuje jos išaugtų nuo 43 iki 73 eurų, Klaipėdoje - nuo 24 iki 38 eurų, Druskininkuose - nuo 16 iki 26 eurų. Tvarką, kai vietoje savivaldybės socialinio būsto gali būti skirta išmoka nuomai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms leido patvirtinti sausio pradžioje.

Ministerijos duomenimis, visoje šalyje šiuo metu socialinio būsto arba paramos būstui išsinuomoti laukia apie 27,7 tūkst. asmenų ir šeimų – apie 5,1 tūkst. asmenų ir šeimų mažiau negu 2014 metais. Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, skaičius sumažėjo įsigaliojus įstatymų pataisoms, jog laukiantieji paramos privalo kasmet deklaruoti pajamas ir turtą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija  skaičiuoja, kad padidinus koeficientą, kompensacijomis kitąmet galėtų pasinaudoti beveik 13,9 tūkst. asmenų.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.