BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Duomenų apsauga: konsultacijos rezultatai

Data

2017 10 11

Įvertinimas
0
TM rezultatai.png

Žmogaus teisė į asmens duomenų apsaugą pastaruoju metu tampa vis aktualesnė: ji yra svarbi tiek moraliniu / etiniu, tiek ekonominiu (plečiantis skaitmeninei rinkai) ir saugumo (siekiant užkirsti kelią nusikalstamumui, terorizmui) požiūriais. Todėl Europos Sąjungos mastu pasiūlyta suvienodinti asmens duomenų apsaugą reglamentuojančią teisę.

2018 m. pavasarį bus pradėtas taikyti Europos Sąjungos Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (toliau – BDAR) – Asmens duomenų apsaugos reformos teisės aktų rinkinio dalis, siekianti modernizuoti senąsias ES galiojusias duomenų apsaugos taisykles.

BDAR nuostatos tiesiogiai teisiškai privalomos Lietuvos subjektams, tačiau šaliai specifinius BDAR aspektus reglamentuoja parengtas Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (toliau – ADTAĮ) pakeitimo įstatymo projektas.

Parengtas įstatymo projektas buvo pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Gavus verslo ir viešojo sektoriaus pastabas bei pasiūlymus buvo suorganizuota viešoji konsultacija, kurios tikslas – plėtoti suinteresuotų šalių dialogą teisinio asmens duomenų apsaugos reglamentavimo klausimu ir, kur tai yra įmanoma, prieiti prie kompromiso dėl ADTAĮ nuostatų ar jų tobulinimo krypčių.

Išsamiau – viešosios konsultacijos ataskaitoje.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.