BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Euro grupė: tęstinis Vyriausybės ryžtas gerinti mokesčių administravimą mažina biudžeto riziką

Data

2015 11 24

Įvertinimas
0
moneta.jpg

Briuselis/Vilnius, lapkričio 24 d. Euro grupė vakar apsvarstė Europos Komisijos (EK) pateiktus euro zonos šalių 2016 metų biudžetų projektų vertinimus.

Atsižvelgdama į dėl objektyvių priežasčių sulėtėjusį Lietuvos ekonomikos augimą ir defliacinę aplinką, Euro grupė suabejojo EK atlikto Lietuvos ekonomikos ciklo vertinimu. Komisijos nuomone, mūsų šalies ekonomikos lygis yra didesnis už jo potencialą, tuo tarpu Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Tarptautinio valiutos fondo bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijų nuomone,  Lietuvos ekonomika dar nėra pasiekusi savo potencialo. Todėl 2016 m. Lietuvos biudžete numatytos priemonės, skatinančios ekonomikos augimą, yra pagrįstos.

Euro grupė ypač palankiai įvertino Lietuvoje vykdomas geresnio mokesčių administravimo priemones ir planus tęsti šias priemones 2016 m. Nors Komisija, vertindama Lietuvos biudžetą, laikinai neįskaičiavo šių priemonių efekto, tačiau Euro grupė konstatavo, kad Vyriausybė, toliau gerindama pajamų surinkimą, sumažins biudžeto riziką.

Euro grupė taip pat, kaip teigiamą aplinkybę, pažymėjo, jog nuo kitų metų Lietuvoje planuojamas mokesčių naštos mažinimas, mažiausiai uždirbantiems gyventojams bei šeimoms, auginančioms vaikus.

Euro grupė yra neformali, bet įtakinga institucija, kurioje euro zonai priklausančių valstybių narių ministrai svarsto klausimus, susijusius su bendra atsakomybe už Euro zonos stabilumą. Jos pagrindinis uždavinys – užtikrinti glaudų finansinės ir ekonominės politikos derinimą tarp euro zonai priklausančių valstybių narių.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.