BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Finansų ministerijos inicijuotos išskirtinės aplinkybės susijusios su COVID-19

Data

2020 03 27

Įvertinimas
0
3471_ca4d657fa3840f0df8db3943c79e9d7d.jpg

Valstybės kontrolė dėl neigiamo COVID-19 poveikio valdžios sektoriaus finansams ir ekonomikai, patvirtino išskirtinių aplinkybių susidarymą Lietuvoje. Finansų ministerija Vyriausybės įgaliojimu iniciavo šių aplinkybių nustatymą.

Europos Komisija, atsižvelgdama į būtinybę šalims greitai palaikyti sveikatos apsaugos sistemas ir ekonomikos gyvybingumą dėl COVID-19 situacijos Europoje, numato taikyti visuotinę išimtį iš Europos Sąjungos Stabilumo ir augimo pakte nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių. Išimtis taikoma,  atsižvelgiant į šalių taikomas priemones kovai su COVID-19 neigiamu pasekmių poveikiu. Kai tik situacija dėl COVID-19 stabilizuosis Europoje, vėl bus įprastai taikomos fiskalinės drausmės taisyklės, numatytos pakte.

„Išskirtinių aplinkybių nustatymas Lietuvoje sudaro galimybę sveikatos apsaugos sistemai ir šalies ekonomikos palaikymui skirti tiek viešųjų išteklių, kiek yra būtina, naudojant, tiek rezervuose sukauptas lėšas, tiek ir papildomai skolinantis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Išskirtinių aplinkybių inicijavimo pranešimą ir jų patvirtinimą, galite rasti čia.

Papildomai:

Išskirtinių aplinkybių nustatymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas. Pagal šį įstatymą, išskirtinės aplinkybės – tai nepaprastas įvykis, kurio valstybės valdžios institucijos negali kontroliuoti ir, kuris daro didelį poveikį valdžios sektoriaus finansinei būklei arba didelis ekonomikos nuosmukis.

Siekdama užtikrinti reikiamus išteklius efektyviai sveikatos ir visuomenės apsaugos sistemų veiklai, padėti išsaugoti darbo vietas ir palaikyti gyventojų pajamų lygį, padėti verslui išsaugoti likvidumą, skatinti ekonomiką, užtikrinti valstybės iždo likvidumą, Vyriausybė sudarė Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą. Priemonių planui įgyvendinti numatė – 2,5 mlrd. eurų.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.