BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Galimybių pasą bus galima gauti specialiame interneto puslapyje

Data

2021 05 12

Įvertinimas
6
kaip gauti galimybiu pasa.jpg

Galimybių pasą  bus galima gauti apsilankius specialiai sukurtame interneto puslapyje ir atlikus vos du veiksmus – suvedus asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugojus gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje.

Šiuo metu baigiami techniniai Galimybių paso sukūrimo darbai. Jo startas – gegužės 24 d.

Galimybių pasui kuriami du atskiri interneto puslapiai tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Vienas jų – gyventojams, norintiems gauti Galimybių pasą, o kitas – asmenims, kurie tikrins šio dokumento galiojimą ir originalumą. Abiejų tinklalapių adresai bus paskelbti iki Galimybių paso starto.

Kaip gauti galimybių pasą?

Interneto puslapyje reikės per elektroninius valdžios vartus suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti suteiktą QR kodą telefone ar kompiuteryje. Jokių papildomų išrašų įrodymų nereikės – šis kodas, kuris ir yra Galimybių pasas, bus išmaniajame įrenginyje, jį taip pat bus galima išsisaugoti pdf formatu ar išsispausdinti.

 

Jokių techninių galimybių naudotis elektroninėmis autentifikavimo priemonėmis neturintys gyventojai Galimybių pasą galės nemokamai gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikę asmens dokumentą.

Galimybių paso tikrinimas:

Nuskaičius gautą QR kodą tikrintojas ekrane matys žalią arba raudoną spalvą: jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną.

Prireikus žmogaus tapatybę galima bus patikrinti paprašius asmens dokumento.

Galimybių pase bus pateikiama minimaliai jautrių duomenų – tik tie, kurie reikalingi žmogaus tapatybei nustatyti: vardas, pavardė ir gimimo data.

 

Plačiau skaitykite čia.

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Birutė
  Prieš 30 d.

  ...

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.