BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Į kovą su plastiko atliekomis – ir nuotraukomis

Data

2020 05 12

Įvertinimas
0
1102_baf37f1e7e1a8052097049b71b67101f.jpg

Visi fotografuojantieji – nuo mėgėjų iki profesionalų – kviečiami dalyvauti tarptautiniame nuotraukų konkurse plastiko atliekų tema. Jį surengė Bazelio konvencijos Plastiko atliekų partnerystės grupė. Nuotraukas reikia pateikti iki rugsėjo 30 d. internetine forma.

Konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į pasaulinę plastiko atliekų krizę, didinti visuomenės švietimą ir sąmoningumą šia tema. Juo siekiama ne tik pabrėžti problemą, bet ir skatinti ieškoti galimybių ir būdų jai spręsti.

Konkurso dalyviai savo darbus gali pateikti pagal šešias kategorijas:

  1. „Eime į lauką!“ (Plastiko atliekos ir gamta).
  2. „Plastiko atliekos ir mūsų sveikata bei gerovė“.
  3. „Mažytis, bet jo visur: mikroplastikas“.
  4. „Panaudokime tai!“ (Plastiko atliekos kaip šaltinis ar medžiaga).
  5. „Padarykime tai!“ (Sprendimai, kaip išvengti vienkartinių plastikinių gaminių naudojimo).
  6. „Sutvarkykime tai!“ (Alternatyvos, naujos technologijos ir naujovės).

Vertinimo komisija išrinks po tris kiekvienos kategorijos nugalėtojus – vienas suaugęs mėgėjas, vienas profesionalus fotografas ir vienas vaikas (iki 18 metų). Laimėtojams bus įteikti apdovanojimai, o jų nuotraukos eksponuojamos parodoje Ženevoje, JT Aplinkos programos būstinėje Nairobyje, Kenijoje ir kt., taip pat panaudotos rengiant Bazelio konvencijos plastiko atliekų kalendorių, kuris bus dovanojamas Bazelio, Roterdamo ir Stokholmo konvencijų šalių 2021 m. konferencijų dalyviams.

Bazelio konvencija – tai JT daugiašalė aplinkosaugos sutartis dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinių pervežimų bei jų tvarkymo kontrolės. Ji priimta Bazelyje (Šveicarija) 1989 m., o įsigaliojo 1992 m. gegužės 5 d. Konvencijos tikslas – kontroliuoti pavojingų atliekų tarpvalstybinius pervežimus, stebėti ir užkirsti kelią nelegaliems pervežimams, teikti pagalbą tvarkant pavojingas atliekas aplinkai saugiu būdu, skatinti šalių bendradarbiavimą šioje srityje ir rengti technines rekomendacijas apie šių atliekų tvarkymą.


Aplinkos ministerijos inormacija.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.