BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įtrauki teisėkūra: galimybė visuomenei dalyvauti teisėkūros procese

Data

2022 07 07

Įvertinimas
0
Dizainas be pavadinimo (1).png

Teisėkūros proceso metu rengiant teisės aktus – įstatymus, Vyriausybės nutarimus, ministrų įsakymus – visuomenei suteikiama galimybė pareikšti savo nuomonę. Įtraukus procesas padeda sužinoti gyventojų, ekspertų, suinteresuotų grupių nuomonę apie kylančias problemas ir jų sprendimo būdus, sudaro visuomenei galimybę daryti įtaką teisės akto projekto turiniui. Konsultavimasis taip pat padeda geriau įvertinti teisinio reguliavimo pasekmes. 

Visuomenė ir suinteresuotosios grupės kviečiamos sekti teisėkūros procesą ir jame dalyvauti. Konsultacijos ir bendradarbiavimas su visuomene vyksta visais teisėkūros ciklo etapais: teisėkūros iniciatyvos pareiškimo, teisės aktų projektų rengimo, teisės aktų priėmimo, teisės aktų įgyvendinimo ir teisės aktų peržiūros metu. Vyriausybės teisėkūros planai skelbiami čia.  

Vienas pagrindinių visuomenės įtraukimo būdų – viešosios konsultacijos. Tai įvairiais būdais ir metodais vykdomi veiksmai, kuriais siekiama surinkti visuomenės ar jos grupių nuomones ir pasiūlymus dėl rengiamo, įgyvendinamo ar vertinamo teisės akto arba kito tipo sprendimo. Viešosios konsultacijos skelbiamos čia.  

Daugiau apie atvirą teisėkūrą galima sužinoti čia.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.