BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ką turi daryti sąlytį su sergančiuoju šeimoje turėję asmenys

Data

2022 01 27

Įvertinimas
0
moteris su kauke.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėję asmenys privalo izoliuotis 7 dienas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo atlikimo (t. y. teigiamo rezultato patvirtinimo) dienos, nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turi ir paskiepyti žmonės.

Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje, rezultatu.

Kokias anketas būtina užpildyti?

Susirgęs šeimos narys turi užpildyti anketą  (atvejis.nvsc.lt), kurioje turi nurodyti savo šeimos narius ir kitus kartu gyvenančius asmenis.

Šiems nurodytiems asmenims (t. y. sąlytį turėjusiems asmenims) išsiunčiamos SMS žinutės, kuriose pateikiama nuoroda į jiems skirtą anketą, kurią būtina užpildyti tam, kad jie būtų įtraukti į sąlytį turėjusių asmenų sąrašą.

Taigi sąlytį turėję asmenys turi sulaukti SMS žinutės iš NVSC ir tik tuomet pildyti jiems skirtą anketą. Atkreipiame dėmesį, kad tik į izoliuotų asmenų sąrašą įtrauktas sąlytį turėjęs asmuo galės kreiptis į NVSC dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.

Išsamesnę informaciją apie tai, kaip elgtis, jeigu susirgo Jūsų šeimos narys, rasite šiame informaciniame plakate:

Daugiau informacijos apie nedarbingumo pažymėjimų išdavimą rasite ČIA 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.