BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ką vadiname NVO? Paaiškėjo apklausos rezultatai

Data

2017 12 20

Įvertinimas
0
24991563_385928811828319_2723554068198065764_n.jpg

Juridinių asmenų registre galima rasti virš 35 tūkst. įrašų apie įvairius ne pelno siekiančius subjektus, tačiau ne visi iš jų laikytini nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO). Nesant aiškių kriterijų, atribojančių NVO nuo kitų ne pelno siekiančių organizacijų, finansavimą, skirtą nevyriausybiniam sektoriui, ministerijos paskirsto ir kitoms ne pelno siekiančioms organizacijoms.


Siekdami sužinoti visuomenės nuomonę dėl NVO keliamų kriterijų, „Kurk Lietuvai“ dalyviai Virgilijus ir Aurelija lapkričio 2-30 d. vykdė apklausą „Ką laikome nevyriausybinėmis organizacijomis?“ E.pilietis platformoje. Apklausos metu respondentų teirautasi, kurie subjektai galėtų dalyvauti NVO valdyme arba būti laikomi pačiomis NVO.

Didžiausia piliečių dalis (net 91 proc.) pasisakė prieš tai, kad politinės partijos galėtų būti identifikuojamos kaip NVO. Su politikais susijusios organizacijos (pvz. politikų įsteigti fondai), apklaustųjų nuomone, taip pat negalėtų būti laikomos NVO (73 proc.)

Vertindami valstybės bei jos institucijų ir verslo įmonių galimybes dalyvauti NVO valdyme, didžioji dauguma respondentų pasisakė prieš jų įsitraukimą (atitinkamai, 74 proc. ir 65 proc.). Neigiamai buvo vertinamas ir verslo įmones vienijančių asociacijų bei profesinių sąjungų (72 proc. ir 63 proc.) laikymas NVO.

Tuo tarpu sporto klubai ir federacijos sulaukė didesnio palaikymo: beveik trečdalis apklaustųjų manė, kad šie subjektai galėtų būti laikomi NVO (30 proc.). Vis dėlto didesnė dalis (58 proc.) su tokiu požiūriu nesutiko.

Daugiausiai abejonių sukėlę subjektai apklausoje – atskiru įstatymu įsteigtos organizacijos, kurių NVO nelaikytų 52 proc. respondentų, 27 proc. laikytų, o 22 proc. neturėjo nuomonės.

Religinės bendruomenės, bendrijos ir centrai, pasak daugiau nei pusės apklausoje dalyvavusių asmenų, neturėtų būti laikomi NVO (58 proc.).

„Kurk Lietuvai“ dalyvių vykdytos apklausos rezultatai prisidės prie tolimesnio NVO apibrėžimo tobulinimo diskusijose ir ekspertiniuose susitikimuose. Apklausa – viena iš NVO duomenų bazės koncepcijos veiklų projekte, kuriuo siekiama pakeisti NVO apibrėžimą ir sukurti NVO duomenų bazės koncepciją. NVO duomenų bazė įgalins ne tik matuoti pilietinio sektoriaus augimą ir stebėti NVO vystymąsi, bet ir tikslingai paskirstyti ribotus išteklius pilietiškumo skatinimui Lietuvoje.


Plačiau su apklausos rezultatais galite susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.