BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmieji Klimato kaitos programos parama pasinaudos ketinantieji įsigyti elektromobilį ar modernizuoti namą

Data

2020 04 08

Įvertinimas
0
1054_d81751496978b49774a9dd351457549c.jpg

Įsigaliojus Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmatą detalizuojančiam planui, iš šios programos netrukus bus skiriama valstybės parama šalies gyventojams ir juridiniams asmenims, skatinant juos naudotis priemonėmis išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti.

„Šiemetinę Klimato kaitos programos paramą tiesiogiai ar netiesiogiai pajus nemažai šalies gyventojų. Jau nekalbant apie mūsų aplinkos kokybę. Parama skiriama šiltnamio dujų išmetimui mažinti – atsinaujinančių energijos išteklių, elektromobilių naudojimui skatinti, individualių ir daugiabučių namų, viešųjų pastatų energiniam efektyvumui didinti ir kt.“, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas.

Pirmieji pasinaudoti šia parama galės tie gyventojai, kurie planuoja įsigyti elektromobilį ar modernizuoti individualų gyvenamąjį namą. Prašymus kompensacinėms išmokoms įsigyjant elektromobilį Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) jau bus galima teikti (tik elektroniniu būdu) nuo balandžio 20 d.

Greitu laiku APVA paskelbs ir kvietimą teikti paraiškas paramai individualių gyvenamųjų namų atnaujinimui skirtoms priemonėms, kurios sumažina energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį. Ši parama bus teikiama pagal šiandien įsigaliojusį aplinkos ministro patvirtintą Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų teikimo fiziniams asmenims vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimui (modernizavimui) tvarkos aprašą. Kompensacijų gali prašyti fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vienbutį ar dvibutį gyvenamąjį namą, kurio statyba yra visiškai užbaigta ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre. Modernizavus namą, privalu pasiekti ne mažesnę kaip B jo energinio naudingumo klasę ir sumažinti šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. Bus finansuojamos priemonės stogui ir jo perdangai, grindims ant grunto ir virš rūsio, sienoms ir cokoliui šiltinti, taip pat radiatoriams, grindiniam šildymui ir centrinei rekuperacijos sistemai įrengti, langams, lauko ir tambūro durims bei vartams pakeisti. Maksimalus kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui sieks iki 14,5 tūkst. Eur.

Visus kvietimus teikti paraiškas šiemetinei Klimato kaitos programos paramai gauti APVA paskelbs antrąjį š. m. ketvirtį.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.