BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje pristatyti „Kurk Lietuvai“ programos rezultatai

Data

2018 03 14

Įvertinimas
1
kurk lt.png

Vakar (kovo 13 d.) Vyriausybės rūmuose programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai pristatė pirmuosius šių metų projektų rezultatus:

 • diegiamą stipendijų užsienyje sistemą;
 • pasiūlymus dėl atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimo;
 • psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelį;
 • virtualios buveinės konceptą bei kitus siūlymus, gerinančius Lietuvos konkurencingumą.

Nuo 2016 m. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ koordinuojama programa vykdoma kartu su Vyriausybės kanceliarijos projektu „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad programa sprendžia aktualius valstybei kylančius iššūkius, pritraukdama profesionalus, turinčius tarptautinės darbo ir studijų patirties. Premjeras linkėjo programos dalyviams drąsiai įgyvendinti savo sumanymus. „Valstybės tarnybai reikia pokyčių. Reikia žmonių, kurie kuria. Todėl kurkite ir dirbkite Lietuvai. Šis darbas prasmingas. Yra daugybė pavyzdžių, kuomet sprendimai įgyvendinami iki pat galo. Džiaugiuosi, kad geros idėjos ne nugula į stalčių, o pasitarnauja geresnei Lietuvai kurti“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Šį pusmetį 23 programos dalyviai, grįžę iš Danijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Pietų Korėjos ir Nepalo, jau įgyvendino 13 pokyčių projektų.

Projektų vadovai, dirbę su švietimo klausimais:

 • sukūrė ir užtikrino į verslo poreikius orientuotos doktorantūros modelį;
 • parengė stipendijų suteikimo pilnoms studijoms užsienyje tvarkos projektą, įtraukiant studentų grąžinimo mechanizmą;
 • pateikė 13 rekomendacijų viešajam ir nevyriausybiniam sektoriui, kaip būtų galima ES klausimus integruoti į formalias ir neformalias švietimo ir ugdymo programas bei kitas pilietiškumo skatinimo veiklas.

 Ekonomikos srities specialistai:

 • identifikavo galimas rizikas ir naudas listinguojant VVĮ bei atliko detalią galimų listinguoti įmonių analizę;
 • atliko detalią analizę dėl disponavimo žemės sklypais bei pateikė pasiūlymus procedūrų optimizavimui;
 • parengė schema, kuri suteiks daugiau aiškumo tiek investuotojams, tiek su jais viešajame sektoriuje dirbantiems specialistams;
 • taip pat atliko virtualios buveinės sukūrimo Lietuvoje galimybių-rizikų analizę dėl dviejų buveinės formų, fizinės ir virtualios, įteisinimo, ir pradėjo įgyvendinti strategija virtualios buveinės įdiegimui, kuri leistų Lietuvai tapti pirmąja Europos šalimi, nereikalaujančia fizinio buveinės adreso.

Programos metu taip pat daug dėmesio skiriama viešojo sektoriaus administracinės naštos mažinimui bei veiklų efektyvinimui. Taip pat šį pusmetį:

 • parengtos administracinės naštos mažinimo rekomendacijos, supaprastinant ikiteisminio tyrimo vykdymą smurto artimoje aplinkoje atvejais bei užtikrinant, kad papildomi resursai būtų nukreipti tokių nusikalstamų veikų efektyviam užkardymui;
 • sukurtas psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelis. Tai yra pirmas žingsnis diegiant stebėsenos sistemą, skirtą gerinti pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūrą Lietuvoje.

Programa „Kurk Lietuvai“ nuo 2012 m. kviečia tarptautinės patirties turinčius profesionalus prisijungti prie viešojo sektoriaus. Apie 80 procentų dalyvavusiųjų programoje vėliau lieka dirbti Lietuvoje. Virš 50 procentų praėjusių metų dalyvių toliau tęsia įvairias veiklas šalies viešajame sektoriuje.

Su „Kurk Lietuvai“  6-tosios kartos, pirmosios rotacijos projektų rezultatais gali susipažinti čia!

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.