BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kurti inovatyvius sprendimus kviečia ir Aplinkos ministerijos iššūkis

Data

2020 07 08

Įvertinimas
0
1255_c73f8158272fd79a0e4e1f1661ea4504.jpg

„Kaip padėti vartotojams rasti žalius produktus?“ – tokį iššūkį pateikė Aplinkos ministerija, atsiliepusi į „GovTech laboratorija“ projekto kvietimą dalyvauti viešojo sektoriaus iššūkių serijoje ir prisidėti juos sprendžiant. Ministerija sieks rasti sprendimą, kad vartotojams būtų teikiama ir kuo plačiau skleidžiama patikima, aktuali ir lengvai prieinama informacija apie aplinkai draugiškus produktus ir paslaugas.

„Apklausų duomenimis, dauguma šalies gyventojų įžvelgia aplinkos problemų poveikį kasdieniam gyvenimui, tačiau dėl informacijos trūkumo tik mažiau nei trečdalis jų jaučiasi galintys patys prisidėti prie aplinkos apsaugos, –  sako Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius. –Šiuo metu, kai vis garsiau kalbama apie ekonomikos transformaciją ir ES žaliuoju kursu paremtą jos atsigavimą, matome, kad tai aktuali problema ir ją reikia spręsti“. Mažas žaliųjų viešųjų pirkimų skaičius rodo, kad valstybė nepakankamai prisideda prie žalių produktų ir paslaugų paklausos skatinimo.

Ši „GovTech laboratorijos“ paskelbta iššūkių serija skirta skatinti bendradarbiauti viešąjį sektorių ir inovatyvius sprendimus galinčias kurti komandas. Joje, be Aplinkos ministerijos, dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ryšių reguliavimo tarnyba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Statistikos departamentas, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Migracijos departamentas ir Lietuvos oro uostai.

Paskelbus institucijų iššūkius, komandos kviečiamos teikti pasiūlymus, idėjas ir būdus tiems iššūkiams išspręsti. Pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 23 d.

Pasiūlymai Aplinkos ministerijos iššūkiui spręsti turėtų apimti informaciją apie konkrečių produktų žalą aplinkai, tokių produktų alternatyvas, įtraukti verslą ir  nevyriausybines organizacijas.

Šį Europos regioninio plėtros fondo finansuojamą projektą vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.