BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiama teikti pasiūlymus dėl Atviros valstybės sampratos dokumento

Data

2021 08 02

Įvertinimas
1
222579744_1215045868916605_946328165842029684_n.jpg

Atviros Vyriausybės grupė kviečia piliečius ir suintresuotas grupes aptarti ir patobulinti drauge bendrakūrybos procese sukurtą Atviros valstybės sampratos, principų ir jų taikymo dokumentą.

Birželio - liepos mėnesiais vykusių dirbtuvių, apklausų ir interviu ciklo metu buvo surinktos įvairių tikslinių grupių (NVO, viešojo sektoriaus, savivaldos atstovų, akademikų ir kt.) nuomonės, idėjos ir pasiūlymai apie tai, ką kiekvienam piliečiui reiškia atvira valdžia, kokiais principais reikia vadovautis, siekiant daugiau atvirumo, kaip praktiškai atvirumas gali atsispindėti mūsų elgesyje. Apibendrinus visą surinktą informaciją ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas buvo parengtas Atviros valstybės sampratos juodraštinis dokumentas, kurį siekama aptari ir patobulinti su suinteresuotų šalių pagalba. 

Su dokumentu galite susipažinti čia

Konsultacijos vyks virtualiu būdu. Siekiant sudaryti sąlygas įsitraukti didesniam dalyvių ratui, pasirinkti du konsultavimosi metodai:

  • IKI RUGPJŪČIO 20 D. - kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu [email protected]
  • RUGPJŪČIO 17 D. 13-14 VAL. - kviečiame nuotoliniu būdu dalyvauti atviroje diskusijoje apie dokumentą ir renginio metu išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. 

Registracija į diskusiją iki rugpjūčio 16 d. 17 val. čia.

Konsultacijoje kviečiami dalyvauti NVO, verslo, mokslo, viešojo sektorių atstovai, jaunimas ir garbingo amžiaus piliečiai, pasaulio lietuviai ir regionų gyventojai. Dalyvių įvairovė yra vienas iš sėkmės rodiklių, siekiant kuo platesnio visuomenės grupių susitarimo. 

Atviros Vyriausybės grupė per 2021 m. rengia strateginius atviro viešojo sektoriaus pagrindus, kurių viena sudedamųjų dalių yra susitarimas dėl atviros valstybės sampratos, principų bei jų praktinio taikymo. Konsultacijos metu gauti pasiūlymai bus apibendrinti ir pritaikyti tobulinant dokumentą dėl atviros valstybės sampratos bei atvirumo principų taikymo. Susitarimo dėl sampratos dokumentas bus skirtas Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijoms, siekiant vienodo atvirumo srities interpretavimo ir atviro viešojo valdymo praktikų skatinimo.

 

Kontaktinis asmuo: Atviros Vyriausybės grupės patarėja Marija Šaraitė ([email protected], +370 668 42721)

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.