BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame dalyvauti apklausoje „Apsauga nuo diskriminacijos – ar teisinė apsauga veikia?“

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
desk-593327_1920.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdo viešąją konsultaciją ir kviečia dalyvauti apklausoje „Apsauga nuo diskriminacijos – ar teisinė apsauga veikia?“

Lygios galimybės – pagrindinis šiuolaikinės visuomenės ir teisinės valstybės principas. Jį taikant, mažėja įvairios diskriminacijos apraiškos, suteikiamos vienodos galimybės dalyvauti visuomenės gyvenime. Taip pat lygios galimybės užtikrina, kad paslaugos žmonėms būtų teikiamos sąžiningai ir visi asmenys lygiomis teisėmis dalyvautų viešajame gyvenime. 

Šiuo metu lygių galimybių principai įtvirtinti Lietuvos Respublikos lygių galimybių ir Lietuvos Respublikos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymuose. Juose numatyta, kad asmenims lygios galimybės turi būti užtikrintos šiose viešojo gyvenimo srityse: valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų veikloje, darbe, švietime, teikiant paslaugas ir pan. Įstatymuose apibrėžiama, kas yra laikoma lygių galimybių pažeidimu, kokios yra diskriminacijos formos, kokie diskriminacijos pagrindai, taip pat nurodytos konkrečios pareigos darbdaviams, valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms ir kt. 

Apklausa vykdoma siekiant sužinoti visuomenės nuomonę dėl Lygių galimybių, Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymų keitimo poreikio, atsižvelgiant į praktikoje kylančius iššūkius dėl šių įstatymų nuostatų taikymo, ir įvertinti, ar teisinė apsauga nuo diskriminacijos yra veiksminga.

Atsižvelgiant į visuomenės nuomonę bus priimami sprendimai dėl įstatymų keitimo poreikio. Nustačius jį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijuos šių įstatymų projektų parengimą.

 Apklausoje galima dalyvauti iki gruodžio 9 d. (įskaitytinai), atsakant į anketos klausimus.

Daugiau informacijos apie viešąją konsultaciją rasite čia

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.