BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame į Katedros aikštę, kur išnyks skirtumai dėl negalios

Data

2018 08 31

Įvertinimas
0
1004_74454b132c2cb102567138fcbd5b1404.jpg
Rugsėjo 2 dieną, sekmadienį, kviečiame į Katedros aikštę Vilniuje, kur vyks tradicinis renginys „Tau, Vilniau!“, ištrinantis skirtumus tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių. Šiais metais renginys pasirinko šūkį „Už miestą tau ir man“, kuris pabrėžia miesto erdvių prieinamumą visiems gyventojams.
  1. KAS: renginys „Tau, Vilniau!“
  2. KUR: Vilniaus Katedros aikštė
  3. KADA: rugsėjo 2 d. (sekmadienį), 11 val.
Renginį „Tau, Vilniaus“ nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šventę globoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, o ją tradiciškai ves ilgametis draugijos „Guboja“ bendražygis, dainininkas Jurgis Brūzga.
 
Planuojama, kad šį susibūrimą atvyks apie 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai – neįgaliųjų skėtinių asociacijų meno mėgėjai, NVO vaikams konfederacijos nariai, kiti bendaminčiai. Į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių: kariai, Pasieniečių mokyklos kursantai, moksleiviai, studentai.
 
Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės. Katedros aikštėje koncertuos įvairių žanrų neįgaliųjų meno kolektyvai, taip pat valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, choras ARTyn, Vilniaus vaikų ir jaunimo popdainavimo studija „Hey!“, dainininkai Kastytis Kerbedis, Vaidas Baumila, Ramūnas ir Aušra Difartai, kiti atlikėjai. Bernardinų sode vyks meno kolektyvų dūzgės.
 
Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, šauniai pasilinksminti, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos renginio bendraminčiai: Lietuvos parolimpinis komitetas,  viešoji įstaiga „Sveikas miestas“, Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacija, Kristinos Piekautaitės šokių studija, viešoji įstaiga „Artoteka“, LPF „Maistas sielai ir kūnui“, viešoji įstaiga „Neįgaliųjų Naujasis teatras“ ir kitos.
 
Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento, Vilniaus miesto savivaldybės ir rėmėjų lėšomis.
 
PROGRAMA
 
10.15 – 11.00 val. Šventinė dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės į Katedros aikštę. Eiseną veda Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis).
 
11.00 – 12.00 val. Šventės atidarymas didžiojoje scenoje (su vertimu į gestų kalbą). Dalyvauja: šventės globėjas – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vilniaus m. savivaldybės meras Remigijus Šimašius, neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentas Romualdas Brūzga), Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis), dainininkai Vaidas Baumila, Ramūnas ir Aušra Difartai.
 
12.15 – 12.30 val. Liaudiškų šokių grupės „Šimtažiedis“ ir Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro kolektyvo „Skambanti tyla“ pasirodymai (su vertimu į gestų kalbą).
 
12.30 – 13.30 val. Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje (su vertimu į gestų kalbą).
 
11.00 – 15.30 val. Nevyriausybinių organizacijų mugė, kūrybinės dirbtuvės.
 
12.30 – 15.00 val. Edukacinės veiklos, aktyvaus laisvalaikio pramogos mažiems ir dideliems.
 
12.30 – 15.00 val. Meno kolektyvų dūzgės Bernardinų sode.
 
13.30 – 15.00 val. Koncertas „Už miestą tau ir man“ didžiojoje scenoje (su vertimu į gestų kalbą). Dalyvauja įvairių žanrų muzikos, šokio, teatro kolektyvai, dainininkai Gražvydas Sidiniauskas, Giedrė Vokietytė, Aurimas Papečkys, Emilis Korickij.
 
15.00 – 15.30 val. Šventės uždarymas (su vertimu į gestų kalbą). Dalyvauja: Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo džiazo grupė (vadovas – kapitonas Ričardas Čiupkovas) ir dainininkas Kastytis Kerbedis.
 
                       

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.