BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame išreikšti nuomonę apie pasiūlymą riboti šviną lauko šaudyme ir žvejyboje

Data

2022 08 01

Įvertinimas
1
Dizainas be pavadinimo (2).png

Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) pateikė Nuomonę dėl siūlomo švino apribojimo lauko šaudyme ir žvejyboje. Aplinkos ministerija kviečia visas suinteresuotas šalis teikti pastabas ir pasiūlymus šiam projektui. Jas galima išsakyti viešojoje konsultacijoje, kuri vyks iki rugpjūčio 29 d.

Švinas šimtmečius buvo plačiai naudojamas gaminant medžioklės, sportinio šaudymo šaudmenis ir žvejybos reikmenis – svarelius, masalą. Apskaičiuota, kad kiekvienais metais Europos Sąjungoje į aplinką pasklinda apie 44 tūkst. tonų švino. Jei švino patekimo į aplinką neribosime, per ateinančius 20 metų joje pasklis apie 876 tūkst. tonų šio metalo. Švinu apsinuodija laukiniai vandens paukščiai, per mitybos grandines švino junginiai vėliau gali keliauti ir į kitus organizmus, įskaitant žmonių vartojamus maistui, pavyzdžiui, žuvį.

Bendra nuomonė, pasiūlymai, pagrindžiantys dokumentai ir informacija atsakant į konkrečius klausimus dėl pasiūlyto apribojimo teikiami čia. Daugiau informacijos apie paskelbtą viešąją konsultaciją galima rasti čia.

Viešosios konsultacijos metu pateikta informacija, duomenys, pasiūlymai bus įvertinti rengiant galutinę ECHA nuomonę ir Europos Komisijai rengiant atitinkamą ES teisės akto projektą – REACH reglamento XVII priedo pakeitimą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.