BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame išsakyti nuomonę apie parengtą Nacionalinio vandenų srities plėtros plano projektą

Data

2022 08 23

Įvertinimas
0
beautiful-1236161_1920.jpg

Aplinkos ministerija parengė Nacionalinio vandenų srities plėtros plano 2022–2027 m. projektą ir kviečia gyventojus, socialinius partnerius, suinteresuotų asociacijų, organizacijų, įmonių atstovus, ekspertus, mokslo ir studijų institucijas su juo susipažinti.

Plano tikslas – užtikrinti tvarų ir integruotą vandens telkinių, jūros aplinkos, potvynių rizikos, vandentvarkos valdymą. 
Siekiant pagerinti paviršinių ir požeminių vandens telkinių būklę, numatoma ypatingą dėmesį skirti pasklidosios taršos mažinimui ir upių „išlaisvinimui“. Taip pat siekiama mažinti taršą, pasiekiančią Baltijos jūrą ir Kuršių marias, su upių nuotėkiu. Planuose – tobulinti pasirengimą potvyniams ir gerinti jų prevenciją. Kartu planuojama didinti vandens telkinių valdymo sistemos efektyvumą.  Planas apima ir dar vieną svarbią sritį – sudaryti sąlygas, kad gyventojams būtų teikiamos kokybiškos viešosios geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos, mažėtų aplinkos tarša nuotekomis. 

Pastabas ir pasiūlymus galima išsakyti viešojoje konsultacijoje iki rugsėjo 16 d. Gyventojai ir suinteresuotos grupės taip pat kviečiamos dalyvauti nuotoliniame plano pristatymo renginyje rugsėjo 9 d. Daugiau informacijos apie konsultaciją rasite čia.

Viešosios konsultacijos metu gauti konstruktyvūs pasiūlymai ir pastabos bus svarstomos, į jas bus atsižvelgta rengiant galutinę plano redakciją.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.