BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame tapti atviros Vyriausybės tinklo nariais

Data

2019 09 16

Įvertinimas
0
wwwieva.png

Atviros Vyriausybės tinklas – tai suinteresuotų šalių kontaktų tinklas, skirtas atviro viešojo valdymo gerosioms praktikoms skleisti bei atvirumo iniciatyvoms įgyvendinti. Tinklo nariai prisideda prie Nacionalinių Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planų sudarymo ir jų veiklų įgyvendinimo.

Šį kartą kviečiame susipažinti su Ieva Dunčikaite, „Transparency International” Lietuvos skyriaus iniciatyvų koordinatore ir atviros Vyriausybės tinklo nare. Diskutuodami su Ieva išgirdome jos nuomonę apie atvirą valstybės valdymą ir jo svarbą:

„Atviras valstybės valdymas pirmiausia man siejasi su atskaitingumu, skaidrumu ir duomenų prieinamumu visiems. Pastaruoju metu ne tik vis dažniau kalbame apie atvirus duomenis, bet ir pradedame juos skelbti. Pavyzdžiui, nuo 2018 m. Seimas pradėjo viešinti savo duomenis atvirų duomenų formatu. Tai reiškia, kad tokia informacija, kaip Seimo narių balsavimo rezultatai ar inicijuoti pasiūlymai teisės aktų projektams, yra visiems laisvai prieinama ir suteikia galimybę geriau suprasti, kiek aktyviai Seimo nariai dalyvauja priimant sprendimus.

Atviras valstybės valdymas man tai pat neatsiejamas nuo gyventojų įtraukimo - juk atvira valstybė turėtų parodyti norą įsiklausyti, mokytis ir keistis. Pavyzdžiui, kaip vienas iš būdų savivaldybėms įtraukti miestiečius į sprendimų priėmimą, galėtų būti dalyvaujamieji biudžetai. Mano žiniomis, kol kas tik Alytaus miestas suteikia galimybę miesto gyventojams spręsti dėl dalies miesto lėšų panaudojimo. Šį pavasarį dvi Vilniaus apskrities gimnazijos taip pat nusprendė tokiu būdu įtraukti savo moksleivius į mokykloms svarbių sprendimų priėmimą.

Nors atrodo, kad judame tinkama linkme, Lietuvoje matau dar daug galimybių tobulėti ir siekti atvirumo. Norėtųsi, kad mūsų politikai daugiau viešintų, su kokiomis interesų grupėmis ir registruotais lobistais susitinka, ką tokių susitikimų metu aptaria. Taip galėtume visi geriau suprasti, kuo remiasi politikos lyderiai priimdami sprendimus ir kas jiems padeda susiformuoti nuomonę įvairiais klausimais."

Jeigu ir jūs norite prisijungti prie atviros Vyriausybės tinklo, kviečiame pildyti anketą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.