BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame teikti siūlymus dėl Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio

Data

2021 09 08

Įvertinimas
0
FB.png

Atviros Vyriausybės grupė kviečia piliečius ir suintresuotas grupes aptarti ir patobulinti Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio dokumentą.

Birželio - liepos mėnesiais vykusių apklausų ir interviu ciklo metu buvo surinktos įvairių tikslinių grupių (NVO, viešojo sektoriaus, savivaldos atstovų, akademikų ir kt.) nuomonės, idėjos ir pasiūlymai apie tai, kaip efektyviai galėtų būti koordinuojamas atviras viešasis valdymas. Apibendrinus surinktą informaciją ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas yra parengtas Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio pirminis dokumentas, kurį siekiama aptari ir patobulinti su suinteresuotų šalių pagalba. 

Šis dokumentas dėl atvirumo koordinavimo modelio bus pamatas visus metus kuriamai ir vystomai atviros valdžios plėtros koncepcijai.

Sprendžiama problema: Nors atviro valdymo srityje veikia būtinos šalys, nėra apibrėžtos jų atsakomybės, jos veikia nekoordinuotai ir ne visada kryptingai.

Modelio kūrimo tikslas: Sukurti atviro valdymo srityje veikiančių šalių vieningą sistemą, kurioje vyktų:
a) strateginis atvirumo klausimų planavimas („Atviros Vyriausybės partnerystės“ planas, Atviros Vyriausybės koncepcijos įgyvendinimas ir kt.);
b) informacijos ir patirčių sklaida (siekiant tobulėti, motyvuoti, perimti gerąsias praktikas ir pan.).

Modelio kūrimo uždaviniai: 
a) Apibrėžti atviro valdymo srityje veikiančių šalių atsakomybes;
b) Išgryninti atviro valdymo srityje veikiančių šalių ryšius.

Atviros Vyriausybės grupė per 2021 m. rengia strateginius atviro viešojo sektoriaus pagrindus, kurių viena sudedamųjų dalių yra Atviros Vyriausybės koordinavimo modelis. Konsultacijos metu gauti pasiūlymai bus apibendrinti ir pritaikyti tobulinant dokumentą. Patvirtintas koordinavimo modelis bus skirtas ir taikytinas Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijoms, siekiant daugiau bendradarbiavimo tarp institucijų bei partnerių ir efektyvaus atvirumo koordinavimo institucijų viduje.

Konsultacijos vyks virtualiu būdu. Siekiant sudaryti sąlygas įsitraukti didesniam dalyvių ratui, pasirinkti du konsultavimosi metodai:

  • IKI SPALIO 1 D. - kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu [email protected].

  • RUGSĖJO 23 D. 13-14 VAL. - kviečiame nuotoliniu būdu dalyvauti atviroje diskusijoje apie dokumentą ir renginio metu išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. Registracija į diskusiją iki rugsėjo 22 d. 17 val. čia.

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
  • Sveiki, aš vėl keliaujantis būtinaisiais verslo reikalais ( The Vita Group ir Vita Baltic international Alytaus rajone). Man didelį susirūpinimą ir nepasitenkinimą kelia kaip valdomi žmonių srautai Vilniaus aerouoste. Pavyzdys iš 2021.09.24. Lėktuvo reisas iš Varšuvos LO773, nusileidęs Vilniaus aerouoste 00:50. Reisas buvo pilnas keliaujančių. Visi iš lėktuvo buvome supakuoti į vieną autobusą. Kai tuo tarpu Varšuvos buvome vežami trimis autobusais. Niekaip nesueina į reikalavimą laikytis saugaus atstumo jau nekalbant apie dezinfekuotas rankenas ir visa kita. COVIDO prasme tai labai blogai valdomas srautas, ypatingai autobusu nuvežami iki lėktuvo ir iš jo srautai.

    0
    Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
    Blogai įvestas apsaugos kodas.