BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva – tarp daugiausiai pastangų kovai su prekyba žmonėmis skiriančių valstybių

Data

2018 07 17

Įvertinimas
0
kova.png

Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamentui paskelbus, kad Lietuva yra tarp daugiausiai pastangų kovai su prekyba žmonėmis skiriančių valstybių, dėmesio šiai temai mažinti neketinama. Priešingai, kovos su prekyba žmonėmis koordinavimą perdavus Vyriausybei, prie tolesnių veiksmų dar aktyviau įtraukiant nevyriausybinį sektorių, mūsų šalies ambasadas užsienyje ketinama sugrįžti artimiausiu metu.

„Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamentas paskelbė jau aštuonioliktą tarptautinę ataskaitą apie įvairių pasaulio valstybių pastangas kovojant su prekyba žmonėmis. Džiugina, kad nors Lietuva šiemet, kaip ir pernai, buvo įvertinta kaip daugiausiai pastangų kovai su prekyba žmonėmis skirianti valstybė ir priskirta prie labiausiai šioje srityje pažengusių valstybių grupės, tačiau turime nenuleisti rankų ir toliau skirti kuo daugiau dėmesio šiai problemai, ypač įtraukiant nevyriausybinį sektorių, mūsų šalies ambasadas užsienyje. Šį kartą sprendinių ieškosime aukščiausiu lygiu“, - sako Vyriausybės kancleris Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

Kovos su prekyba žmonėmis ataskaitos rezultatus ir prekybos žmonėmis informaciją A.Stončaitis aptarė su savo pavaduotoju komisijoje vidaus reikalų viceministru Česlovu Mulma, Lietuvos Respublikos nacionaline pranešėja kovos su prekyba žmonėmis klausimais Reda Sirgediene, kitais atsakingais pareigūnais. Sutarta, kad į ataskaitos pastebėjimus (rekomendacijas) bus atsižvelgta planuojant tolesnius kovos su prekyba žmonėmis veiksmus.

Susitikime Vyriausybės kanceliarijoje diskutuota dėl poreikio atnaujinti kovos su prekyba žmonėmis priemonių planą, aptarta artimiausio posėdžio darbotvarkė. Bus siekiama glaudesnio bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis, Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis ir konsulinėmis įstaigomis, užsienio lietuvių bendruomenėmis, Bažnyčia, pasitelkiant Šventosios Mortos grupės judėjimo iniciatyvas. Atnaujintos sudėties ir statuso Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija į posėdį rinksis rugsėjį.

Primintina, kad š.m. liepos 4-osios dienos Vyriausybės nutarimu, siekiant stiprinti kovos su prekyba žmonėmis koordinavimą, nustatyta, kad Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijai vadovaus Vyriausybės kancleris. Komisijos veiklą organizuoti padės darbo grupė, sudaryta iš ministerijų, kurių atstovai įtraukti į Komisijos veiklą, deleguotų atstovų. Komisija bus papildyta Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės ir Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro atstovais.

Kovos su prekyba žmonėmis ataskaitos duomenimis, apie 2017 metų rezultatus pažymima, jog Lietuva tęsė aktyvią kovą su prekyba žmonėmis, atkreiptas dėmesys į didėjančius nustatomų prekybos žmonėmis aukų ir patraukiamų baudžiamojon atsakomybėn prekeivių žmonėmis skaičius. Taip pat pastebėtas didėjantis finansavimas pagalbą nukentėjusiems bei socialinės rizikos asmenims teikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms bei tai, kad yra kuriami savivaldybių kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo mechanizmai.
Ataskaitoje rašoma, jog Lietuva pilnai atitinka kovai su prekyba žmonėmis keliamus reikalavimus, tačiau pastebėta, kad kai kurios sritys turėtų būti labiau sustiprintos. Atkreiptas dėmesys, kad turi būti stiprinama nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis teisių apsauga ikiteisminio tyrimo ir teisminio nagrinėjimo metu, be to, turi būti atnaujintos policijos pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos specialistų žinios apie prekybos žmonėmis požymius bei galimai nukentėjusių asmenų nustatymą.

Pažymėta ir tai, kad policijos tyrėjai ir prokurorai turi tobulinti kvalifikaciją tam, kad surinkti kokybiškus įrodymus prekybos žmonėmis ikiteisminiuose tyrimuose. Taip pat turi būti plečiamos visuomenės švietimo apie prekybą žmonėmis kampanijos, kad apie prekybą žmonėmis išmanytų mažas pajamas gaunantys ir socialiai pažeidžiami asmenys.

Visą JAV valstybės departamento Kovos su prekyba žmonėmis ataskaitą galite rasti čia: https://www.state.gov/j/tip/rls/tiprpt/2018/index.htm

 

 

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.