BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos kariuomenei perkama įranga kovai su bepiločiais orlaiviais

Data

2022 03 16

Įvertinimas
0
dronas.jpg

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos praėjusią savaitę pasirašė sutartį su Lietuvos įmone „NT Service“ dėl kovai su bepiločiais orlaiviais (dronais, angl. unmanned aerial vehicles) skirtos įrangos įsigijimo. Lietuvos kariuomenei bus nupirkta karinės paskirties įrangos, skirtos komerciniams ir kariniams bepiločiams orlaiviams aptikti, identifikuoti ir neutralizuoti slopinant navigacijos, vaizdo perdavimo bei valdymo signalus.

 

„Pastaruoju metu suaktyvėjo dronų panaudojimas tiek žvalgybiniais tikslais, tiek pernešant krovinius, kurie gali kelti tiesioginę grėsmę tiek žmonėms, tiek svarbiems infrastruktūros objektams bei kariniams vienetams. Šiuo metu Ukrainoje vykstančiame kare taip pat galima stebėti išaugusį Rusijos pajėgų bepiločių orlaivių panaudojimą ir jų keliamas grėsmes“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

 

Pagal pasirašytą sutartį bus įsigyjamos įvairios konfigūracijos sistemos, skirtos vykdyti karinių vienetų ir objektų bei svarbiausios infrastruktūros apsaugą, taip pat, esant poreikiui, saugoti ypač svarbius asmenis. Priklausomai nuo konfigūracijos, sistemą sudaro bepiločių orlaivių aptikimo, atpažinimo ir neutralizavimo modulių įranga.

 

Bendra sutarties vertė yra beveik 4 mln. eurų. Didelė dalis įsigyjamos įrangos pasieks Lietuvos kariuomenę dar šiais metais.

 

Parengta pagal KAM informaciją

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Mindaugas Ochockis
  Prieš 10 mėn.

  Mano manymu gerai modernizacija ir saugumas valstybes. Bet kyla klausimas,kiek euru valstybei,ir mokesčiu mokėtojams kainos iš mokinti karius naudotis šita įranga. Ir kas užtikrins,kad įranga nebūtu sekami civiliai asmenys,ir šnipinėjami ? Neva valstybės saugumo sumetimais. Ir mano manymu mūsų valstybe yra pakankamai saugi ir turi europos sąjungos nares partneres ir žinoma NATO. Ar naujasis žaisliuku pirkimas tikrai būtinas,šio ekonomiškai nestabiliu momentu.

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.