BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“: daugiau valstybės tarnautojų sprendimų priėmimą Lietuvoje vertina kaip atvirą

Data

2022 02 01

Įvertinimas
1
d1_lkz-soc-tinklai.png

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuoto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“ duomenimis, 31 proc. valstybės tarnautojų teigia, jog sprendimų priėmimas Lietuvoje yra atviras. Pasak valstybės tarnautojų, dažniausiai įtaką sprendimų priėmimui daro registruoti lobistai (56 proc.), asociacijos (49 proc.) ir įmonės (46 proc.), piliečiai – 20 proc.

Vis dėlto, gyventojai bei įmonių vadovai sprendimų priėmimą Lietuvoje vertina kaip uždarą (41 proc. ir 43 proc.), tik 10 proc. – kaip atvirą. Įmonių vadovai atviriausiomis institucijomis laiko miestų ir rajonų savivaldybes, valstybės ir savivaldybių įstaigas, prezidentūrą bei Seimą. Pasak jų, vykdant skaidrumo veiklas svarbiausia yra aiškiai ir viešai pateikti informaciją apie institucijos veiklą, atsiskaityti visuomenei už vykdomas veiklas, o esant interesų konfliktui, būtų nusišalinama nuo sprendimų.

Tyrimas parodė, jog gyventojų įsitraukimas yra itin mažas: tik 3 proc. gyventojų per pastaruosius metus dalyvavo priimant sprendimus viešojoje konsultacijoje, darbo grupėje, dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvoje ar panašioje veikloje, kurią inicijavo valstybės institucijos. Į klausimą, kas paskatintų labiau įsitraukti, 32 proc. gyventojų atsakė, kad dalyvautų, jei dalyvavimas kažką pakeistų, 30 proc. – jei klausimas būtų aktualus. Sprendimų priėmime niekada nedalyvautų trečdalis gyventojų (27 proc.).

Tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“ duomenimis, korupcijos, kaip aktualios problemos vertinimas Lietuvoje pastaruosius metus reikšmingai nesikeičia. Daugiau informacijos apie tyrimą galima rasti čia.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.