BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos vartotojų teises padės ginti ir kitų ES šalių nacionalinės vartotojų institucijos

Data

2020 01 17

Įvertinimas
0
387_f9daae5af36660114555868ba7ea1244.png

Nuo šiol  Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) turės daugiau galių apginti Lietuvos vartotojus, nukentėjusius kitose Europos Sąjungos šalyse. Sausio 17 d. ES įsigaliojus reglamentui dėl nacionalinių institucijų bendradarbiavimo ginant vartotojų teises, tarptautiniu lygiu bus galima vykdyti bendrus veiksmus, operatyviau keistis reikalinga informacija pažeidimams tirti.

„Veiksminga ir stipri vartotojų teisių apsauga yra vienas svarbių mūsų veiklos prioritetų. Dabar bendradarbiaujant su kitomis nacionalinėmis institucijomis, daug greičiau bus galima spręsti vartotojams iškilusias problemas tiek Lietuvoje, tiek ir kitose ES šalyse, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Nuo šiol VVTAT, gindama vartotojų kolektyvinius interesus, galės verslininkams taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti pardavėjus ar paslaugų teikėjus paskelbti vartotojams svarbią informaciją ar sustabdyti didelę žalą vartotojams sukeliančius veiksmus ir kt. Pavyzdžiui, įpareigoti elektroninės parduotuvės svetainėje paskelbti informaciją, kuri nebuvo skelbiama – nurodyti prekės teisinės garantijos terminą, papildomus mokesčius, taikomus už prekės pristatymą ar pan.

Įstatymų pažeidimams tirti VVTAT galės gauti visą reikalingą informaciją, įskaitant ir  finansų rinkos dalyvių bei elektroninių ryšių paslaugų teikėjų turimus duomenis. Tai ypač svarbu, kai iš vartotojo pateiktų įrodymų neįmanoma nustatyti pažeidėją arba pažeidėjas nevykdo VVTAT reikalavimų ir t.t. Plačiai paplitusių vartotojų teisių pažeidimų atvejais ES valstybės narės galės vykdyti koordinuotus veiksmus. Tai ypač aktualu Lietuvai, nagrinėjant tarptautiniu mastu veikiančio pardavėjo ar paslaugų teikėjo veiksmus, pažeidžiančius ir Lietuvos vartotojų interesus.

2019 m. VVTAT per ES vartotojų apsaugos institucijų bendradarbiavimo tinklą išsiuntė 6 prašymus dėl kitose ES šalyse veikiančių verslininkų, pažeidžiančių Lietuvos vartotojų teises, ir gavo 2 prašymus dėl Lietuvoje veikiančių verslininkų, pažeidžiančių vartotojų teises kitose ES šalyse narėse.

 

 

Teisingumo ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.