BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė A. Pabedinskienė: „Pirmąkart kiekviena Lietuvos šeima, susidūrusi su sunkumais, galės sulaukti visapusės pagalbos“

Data

2015 11 24

Įvertinimas
0
Susitikimas su merais_3.jpg

Šiandien susitikusi su Lietuvos merais, nevyriausybinių organizacijų atstovais socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė aptarė rengiamą naujovę – kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimai. Įgyvendinus projektus, šeimos, susiduriančios su sunkumais, krizinėmis situacijomis, visoje Lietuvoje galės gauti būtent joms parinktus įvairiapusius paslaugų paketus.

„Tai, kad bet kuri, nebūtinai socialinės rizikos, Lietuvos šeima, kuriai reikia pagalbos, galės gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, yra Lietuvai visiškai naujas dalykas. Toks pagalbos teikimo modelis ne tik padės sunkumus išgyvenančioms šeimoms, bet ir veiks prevenciškai, nes laiku suteikta reikiama pagalba šeimai gali užbėgti už akių vaikų netekimui tėvų globos, šeimos iširimui“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, planuojama, kad kompleksinės paslaugos šeimai bus teikiamos bendruomeniniuose šeimų namuose, kurie, tikimasi, atsiras visose savivaldybėse. Jie bus orientuoti į visas šeimas, ne tik į socialinės rizikos.

Įgyvendinus projektus savivaldybėse šeimos turės galimybę kreiptis į minėtus bendruomeninius šeimų namus, kuriuose būtų nustatomi šeimų/asmenų individualūs poreikiai ir šie namai turėtų visą komplektą įvairiausių paslaugų.

Kompleksiškai teikiant paslaugas šeima ar asmuo bus įgalinamas spręsti krizines situacijas, susijusias su fizinių, saugumo, socialinių, vaikų ugdymo, tarpusavio santykių, orumo, saviraiškos poreikių patenkinimu. Šeimos gaus kompleksinių paslaugų paketą, į kurį įeis, pavyzdžiui, pozityvios tėvystės mokymas, psichosocialinė, krizių įveikimo pagalba, šeima galės gauti socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas, vaikų priežiūros, net transporto paslaugas ir kitas.

Taip pat numatoma plėtoti galimybes gauti kokybiškas vaikų priežiūros paslaugas gerinant šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą, vykdyti švietėjišką veiklą informuojant apie kompleksines paslaugas.

Pirmieji bendruomeniniai šeimų namai atsiras jau kitais metais, todėl, anot Algimantos  Pabedinskienės, svarbu, kad apie juos žinotų visi, nes ne paslaptis, kad dalis šeimų nesikreipia pagalbos, nes paprasčiausiai nežino, kur kreiptis.

Šiuo metu rengiamas Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016-2020 m. veiksmų plano projektas, todėl susitikimu siekta išgirsti savivaldybių vadovų nuomonę apie jį, nes būtent savivaldybės galėtų būti pareiškėjomis ir bendradarbiaudamos su nevyriausybinėmis organizacijomis įgyvendinti projektus, kuriais šeimos gaus visapusišką pagalbą.

Šiai visapusiškai pagalbai šeimai teikti 2016-202 m. numatyta apie 21 mln. eurų iš ES fondų ir valstybės biudžeto.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.