BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė A. Pabedinskienė: „Socialinio būsto kompensavimui Vilniaus regiono savivaldybėms skyrėme 2,6 mln. eurų, tačiau per 9 mėnesius nepanaudotas nei euras“

Data

2015 11 18

Įvertinimas
0
bustas.jpg

Lapkričio 17 dieną susitikusi su Vilniaus regiono merais ir jų pavaduotojais socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kvietė juos būti aktyviais ir prisidėti, kad naujoji paramos būstui forma – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija – įsibėgėtų ir socialinio būsto laukiančiųjų eilės mažėtų. Ministerija 2015 m. tam skyrė 2,6 mln. Eur, tačiau per šių metų 9 mėnesius savivaldybės šių lėšų nepanaudojo.

Siekiant šeimas paraginti aktyviau naudotis socialinio būsto nuomos galimybėmis, kompensacijos dydis šiai formai nuo lapkričio 1-osios visoms savivaldybėms padidintas 60 procentų.

„Atsižvelgėme į rinkos kainų pokyčius ir padidinome koeficientą 60 proc., todėl dabar, pvz., Vilniaus mieste kvadratinio metro kompensacijos dydis pasiekė beveik 9 eurus. Manau, šie įkainiai gali motyvuoti ir būsto nuomotojus išeiti iš šešėlio“, - pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Ministrė paragino merus paspartinti ir pačios savivaldos rengiamas teisines ir administracines procedūras, kad šių savivaldybių gyventojai greičiau galėtų pasinaudoti jiems reikalinga parama, kvietė ieškoti lankstesnių priemonių skatinant šeimas nuomotis būstą, o nuomotojus aktyviau motyvuoti tai daryti, ieškoti galimybių suteikti didesnes garantijas nuomotojams.

Ministrė akcentavo, jog Vilniaus regione socialinio būsto laukiančiųjų eilė viena didžiausių, o socialinį būstą gaunantys žmonės – tokie patys kaip ir mes visi, norintys turėti patogų, tinkamą gyvenamąjį plotą, tiesiog gaunantys mažesnes pajamas.

Susitikimo metu ministrė su savivaldybių vadovais taip pat aptarė institucinės globos pertvarką ir paragino savivaldą bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti šiame procese.

Lapkričio pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei Europos socialinio fondo agentūra pasirašė ES lėšomis finansuojamo projekto sutartį. Taip duotas startas naujam pertvarkos etapui ir aktyvioms veikloms, kuriomis žingsnis po žingsnio bus einama prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų tėvų globos netekusiems vaikams bei žmonėms su proto ar psichikos negalia, jų artimiesiems.

Pirmuoju projekto etapu bus sukuriamos sąlygos sklandžiam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, vėliau – teikiamos bendruomeninės paslaugos, gerinama jų infrastuktūra. Bus parengtas naujų bendruomeninių paslaugų metodinis pagrindas, dešimt integruotų bendruomeninių paslaugų bei joms reikalingos infrastruktūros plėtros planų – kiekvienam Lietuvos regionui po regioninį pertvarkos planą.

Taip pat svarbu paminėti, kad bus kuriamas pertvarkos koordinatorių tinklas, kurį sudarys dešimt regioninių ekspertų. Šie ekspertai organizuos ir koordinuos pertvarkos procesus regione, konsultuos savivaldybes, paslaugas teikiančias įstaigas ir nevyriausybines organizacijas bendruomeninių paslaugų vystymo klausimais, vykdys reikalingą tarpinstitucinį dialogą bei vykdys siekiamų rezultatų regione stebėseną.

Artimiausiu metu ministrė šiuos socialinės srities klausimus planuoja aptarti ir su kitų Lietuvos regionų merais.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.