BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujausia Lietuvos ekonomikos apžvalga

Data

2020 04 20

Įvertinimas
0
3499_94a91ad404568260526cd377287a6d0b.jpg

Šiandien paskelbtoje Lietuvos ekonomikos apžvalgoje pateikiamos naujausios Finansų ministerijos specialistų įžvalgos dėl Lietuvos ekonomikos perspektyvų bei apžvelgiama šių metų sausio-kovo mėn. ekonominė situacija šalyje. Statistiniai duomenys už pirmuosius šių metų mėnesius rodo lėtėjantį ekonomikos aktyvumą ir prastėjančius verslo bei vartotojų lūkesčius. Prastėjančios verslo nuotaikos indikuoja apie vyraujantį neužtikrintumą ir gali paskatinti atidėti investicinius planus. Pablogėję vartotojų lūkesčiai lems atsargesnį vartotojų elgesį ir mažesnį išlaidavimą ne pirmo būtinumo reikmėms.

Reaguojant į dėl COVID-19 viruso krizės sparčiai kintančią situaciją, 2020 m. kovo-balandžio mėn. sudaryti du ekonominės raidos scenarijai. Laikantis prielaidos, kad COVID-19 viruso plitimas bus suvaldytas pirmąjį šių metų pusmetį, po kurio ekonominis aktyvumas laipsniškai atsigaus, kovo mėn. scenarijuje buvo numatyta, kad Lietuvos BVP šiemet gali smukti iki 2,8 proc. Laikantis tos pačios prielaidos dėl COVID-19 suvaldymo per pirmąjį šių metų pusmetį, balandžio mėn. sudarytame scenarijuje numatoma, kad Lietuvos BVP gali smukti ir iki 7,3 procento.

Apžvalga parengta remiantis informacija, paskelbta iki balandžio 17 d.

Lietuvos ekonomikos apžvalgą galite rasti čia.

 

 

Finansų ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.