BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nauji palengvinimai ES finansuojamiems projektams

Data

2020 05 05

Įvertinimas
0
photo-of-person-holding-mobile-phone-3183153.jpg

ES fondų lėšomis finansuojamų projektų vykdytojams, kuriems dėl karantino sąlygų sudėtingiau vykdyti veiklą, nustatyta naujų palengvinimų investicijų administravimo naštai sumažinti.

Finansų ministerijai dar kartą papildžius Projektų administravimo ir finansavimo taisykles, nustatyta, kad šiuo karantino laikotarpiu Europos socialinio fondo projekto dalyviams suteikiama galimybė naujų dalyvių anketas pildyti ir teikti elektroninėmis priemonėmis.

Taip pat nustatytos papildomos tinkamos finansuoti išlaidos, kol galioja suvaržymai ekstremaliosios situacijos metu. Tai darbo užmokesčio išlaidos prastovų metu, taip pat nuo vasario 1 d. atšauktų renginių, kelionių, tęstinių veiklų išlaidos, jeigu jų nebuvo galima išvengti ar susigrąžinti kitais būdais. Pastarosios išlaidos projektuose gali būti deklaruojamos kaip faktinės, net jeigu sutartyje numatytos tik fiksuotos. Šioms išlaidoms padengti supaprastinta tvarka naudojamos projektų sutaupytos lėšos. Jeigu, suvaržymams pasibaigus, dėl šių išlaidų neužtenka lėšų projektui užbaigti, jam galima skirti papildomą finansavimą arba, nesant tokios galimybės, mažinti sutartyje numatytus projekto rodiklius.

Nustatytoms papildomoms tinkamoms finansuoti išlaidoms priklauso ir faktinės išlaidos, kurias galima deklaruoti, jeigu projekto sutartyje nustatyti individualūs fiksuotieji įkainiai ar fiksuotosios sumos, bet veiklos vyksta kitu būdu, nei planuota (pvz., nuotoliniu būdu). Šioms išlaidoms taip pat priskirtos naujos veiklos, susijusios su pandemijos įveikimu.

Jeigu kyla klausimų, reikėtų kreiptis į įgyvendinančiąsias institucijas arba bendruoju ES fondų administravimo klausimams skirtu el. paštu ESfondaiCOVID-19@cpva.lt. Informacijos apie ES fondų administravimo aktualijas galima rasti esinvesticijos.lt svetainės rubrikoje ESfondaiCOVID-19.


 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.