BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo 2016 m. kovo nuosekliai didės akcizai rūkalams ir alkoholiui

Data

2015 12 08

Įvertinimas
0
euriukai.jpg

Vilnius, gruodžio 8 d. Šiandien Seimas priėmė Akcizų įstatymo pakeitimams, kuriais didinami akcizai visų rūšių rūkalams ir alkoholiui. Vengiant neigiamų pasekmių, galinčių iškreipti padėtį rinkoje ir paskatinti šešėlinę ekonomiką, akcizo tarifai bus didinami nuosekliai: akcizų tarifai rūkalams kitąmet didės 5-9 proc., alkoholiui (priklausomai nuo stiprumo) – 2,5-8 proc. Planuojama, kad dėl to valstybės biudžetas 2016 metais turėtų gauti apie 18 mln. eurų papildomų pajamų.

Rūkalai

Nuo 2016 metų kovo 1 d. cigarams ir cigarilėms akcizų tarifai didės apie 5 proc., cigaretėms specifinis akcizų tarifas – apie 5 proc., minimalus akcizų tarifas – apie 9 proc. Dėl šios priežasties cigarų ar cigarilių pakelis vidutiniškai galėtų pabrangti 5 euro centais, cigarečių pakelis – vidutiniškai 12 euro centų (pigiausių cigarečių segmentas – apie 16 euro centų), tačiau konkrečių kainų pokyčiai priklausys nuo gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų kainodaros sprendimų.

Planuojama, jog dėl padidintų akcizų tarifų tabako gaminiams valstybės biudžetas 2016 metais turėtų gauti apie 10 mln. eurų papildomų pajamų.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, minimalus akcizo tarifas Lietuvoje nuo 2018 metų visoms cigaretėms turės būti ne mažesnis nei 90 eurų (dabar – 77,91 eurų) už 1000 cigarečių. Akcizų tarifas cigaretėms, vengiant staigaus kainų šuolio, nuo 2012 metų didinamas palaipsniui.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.