BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo metų vidurio bus mokamos didesnės pensijos

Data

2022 04 13

Įvertinimas
0
pensininkai ant suoliuko.jpg

Prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, pasaulio ekonomika, vis dar besitvarkanti su pandemijos padariniais, patyrė dar vieną smūgį. Siekiant sušvelninti augančių kainų ir paslaugų poveikį labiausiai socialiai pažeidžiamiems asmenims, Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nuo vasaros papildomai didinti socialinio draudimo bei valstybines pensijas.

„Nuo šių metų pradžios pakėlėme pensijas labiau, nei numato įstatymas. Tačiau suprantame, kad pagyvenusius žmones ir žmones su negalia vis dar labiausiai paliečia augančios kainos, jie patiria skurdo riziką. Todėl siūlome padidinti jų pajamas ir kuo labiau sušvelninti neigiamą kylančių kainų poveikį. Tikimės, kad gausime pritarimą Seime ir nuo birželio 1 dienos pensijos augs“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

KAS SIŪLOMA?
Pritarus ministerijos siūlymams, nuo 2022 metų vidurio vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija siektų apie 482 eurus (padidėtų apie 22 eurus), o turint būtinąjį stažą – 510 eurų (padidėtų apie 25 eurais). Vidutinės netekto darbingumo socialinio draudimo pensijos, priklausomai nuo asmenims netekto darbingumo lygio, papildomai didėtų nuo 10 iki 21 euro. Socialinio draudimo bazinė pensija sieks 225,84 Eur, o pensijų apskaitos vieneto vertė – 4,94 Eur.

KADA DIDESNĖS PENSIJOS PASIEKS ŽMONES?
Ir socialinio draudimo pensijos, ir valstybinės pensijos bus pradėtos indeksuoti jas mokant už birželio mėnesį. 

Papildomai indeksuotos socialinio draudimo pensijos bus pradėtos mokėti ne vėliau kaip 2022 m. liepos mėnesį išmokant kartu nepriemoką, jeigu tokia susidarys.

Kadangi valstybinės pensijos mokamos už praeitą mėnesį, naujo indeksuoto dydžio pensijos būtų pradėtos mokėti 2022 m. liepos mėnesį.

KAIP YRA ŠIUO METU? 
Ir socialinio draudimo pensijos, ir valstybinės pensijos indeksuojamos kasmet, nuo sausio 1 dienos.

Socialinio draudimo pensijų indeksavimo koeficientas apskaičiuojamas pagal 7 metų darbo užmokesčio fondo pokyčio vidurkį. Be to, esant „Sodros“ biudžeto pertekliui, socialinio draudimo pensijų individualioji dalis gali būti indeksuojama papildomai, šiam indeksavimui panaudojant ne daugiau kaip 75 proc. kalendoriniais metais planuojamo pertekliaus. 

Valstybinių pensijų indeksavimo koeficientas apskaičiuojamas pagal indeksavimo koeficiento apskaičiavimo metais paskutiniame paskelbtame Ekonominės raidos scenarijuje paskelbto praėjusių metų Suderintą vartotojų kainų indekso vidurkį. 

Įvertinus socialinio draudimo pensijų gavėjų skaičiaus pokyčius, šių pensijų papildomam indeksavimui papildomai reikės apie 53 mln. eurų „Sodros“ biudžeto ir 52,4 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Papildomam valstybinių pensijų indeksavimui prireiks beveik 5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Priėmus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamus siūlymus, pakeitimai įsigaliotų nuo 2022 m. birželio 1 d. 
 

Pagal SADM parengtą informaciją

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Larry Fox
  Prieš 9 mėn.

  Mes siūlome visų rūšių paskolas su maža 3% palūkanų norma. Galite skolintis bet kokiam terminui nuo 1 iki 25 metų ir bet kokiai sumai nuo 2 000 iki 50 000 000,00 GBP bet kokiam tikslui. Galite kreiptis per whatsapp: +14092051142 arba el. paštu: [email protected]

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.