BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasirašyta pirmoji sutartis dėl EFSI finansuojamo infrastruktūros projekto Lietuvoje

Data

2016 12 07

Įvertinimas
0
kogeneracine.jpg

Vilnius, gruodžio 5 d. Šiandien AB „Lietuvos energija“, kurios akcininkė yra Finansų ministerija, pasirašė sutartį su Europos investicijų banku (EIB) dėl paskolos Vilniaus kogeneracinės elektrinės statyboms – tai pirmoji sutartis dėl Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) lėšomis finansuojamo infrastruktūros projekto Lietuvoje.

„Tai vienas iš gerosios praktikos pavyzdžių, kaip Lietuva gali panaudoti EFSI lėšas visuomenei svarbiems infrastruktūros projektams įgyvendinti. Elektrinė leis reikšmingai sumažinti šilumos kainą sostinės gyventojams ir verslui, o šia sutartimi užsitikrinome beveik pusę projektui reikalingo finansavimo“, – sakė laikinai finansų ministrės pareigas einanti Rasa Budbergytė.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės, kūrenamos biokuru ir atliekomis, statybai 17 metų skirta iki 190 mln. eurų EIB paskola su EFSI garantija. Ši suma sudaro beveik 50 proc. bendros numatomos projekto vertės, kuri yra 381 mln. eurų.

Lietuvoje EFSI finansavimas taip pat patvirtintas Vilniaus oro uostui saugumo didinimo ir pritaikymo numatomiems keleivių srautams aptarnauti (iki 30 mln. eurų paskola 15 metų) bei 72,15 km greitkelio ruožo Vilnius – Utena (A14) rekonstrukcijai ir modernizavimui (iki 40 mln. eurų paskola 12 metų). Taip pat sudaryti trys susitarimai su bankais dėl smulkaus ir vidutinio verslo įmonių finansavimo, kurių bendra vertė – 365 mln. eurų.

Fondo teikiamomis galimybėmis naudojasi 27 iš 28 Europos Sąjungos valstybių. Lapkričio 15 d. duomenimis, projektams suteiktas 27,5 mlrd. eurų finansavimas, planuojama, kad ši suma pritrauks 154 mlrd. eurų investicijų. Fondo lėšos naudojamos finansuojant smulkųjį ir vidutinį verslą (32 proc.), įgyvendinant energetikos (22 proc.), mokslinių tyrimų ir inovacijų (20 proc.), transporto (7 proc.), skaitmeninių technologijų (11 proc.) ir aplinkosaugos (4 proc.) projektus bei gerinant socialinę infrastruktūrą (4 proc.).

EFSI yra 16 mlrd. eurų Europos Sąjungos biudžeto garantija, papildyta 5 mlrd. eurų EIB nuosavo kapitalo asignavimu. Atsižvelgdama į gerus pirmųjų metų rezultatus, Europos Komisija pasiūlė pratęsti EFSI veiklą iki 2020 m., padvigubinant pritraukiamas investicijas iki 630 mlrd. eurų (vietoj 315 mlrd. eurų, planuotų, steigiant šį fondą 2015 metais).

Daugiau informacijos:

Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.