BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasitinkant Tarptautinę žmonių su negalia dieną – gerosioms įtraukios aplinkos praktikoms skirta konferencija „Prieinamumo forumas“

Data

2022 12 02

Įvertinimas
1
3098224_72e8775f99d70f6c9306b6c7a68e9846.jpg

Ketvirtadienį įvyko Vyriausybės kanceliarijos inicijuota nuotolinė konferencija „Prieinamumo forumas“, skirta viešojo sektoriaus atstovams pristatyti gerąsias įtraukios ir visiems gyventojams prieinamos aplinkos kūrimo praktikas. Pasitinkant kasmet gruodžio 3-ąją minimą Tarptautinę asmenų su negalia dieną, konferencijoje diskutuota, kaip užtikrinti visų visuomenės grupių įgalinimą, kokybiškas viešąsias paslaugas ir visiems prieinamos aplinkos kūrimą.

„Bet kurios brandžios visuomenės požymis – gebėjimas pasirūpinti visais jos žmonėmis. Nors Lietuva ėmėsi įvairių priemonių egzistuojančioms prieinamumo kliūtims šalinti, turime pripažinti, kad nepaisant nueito ilgo kelio, įvairių poreikių turintys žmonės vis dar susiduria su lygiateisio dalyvavimo visuomenės gyvenime trikdžiais. Vis dėlto esama sėkmės pavyzdžių, rodančių, kad galime situaciją matyti plačiau, įvairių poreikių turinčių žmonių akimis, ir gebame sėkmingai taikyti įvairius sprendimus kliūtims šalinti. Tai ypatingai svarbu, nes ne pati negalia, o aplinkos ir paslaugų neprieinamumas yra pagrindinė žmonių su negalia socialinės atskirties, nedarbo ir skurdo priežastis. Tikiu, kad šioje konferencijoje pasidalintos patirtys įkvėps teigiamiems pokyčiams mūsų institucijose ir organizacijose“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Kanclerė pridūrė, jog aplinkos ir paslaugų prieinamumo gerinimas yra tarp tikslų, įrašytų XVIII-osios Vyriausybės programoje, tačiau šalia didesnę įtrauktį kurti leidžiančios teisinės bazės ne mažiau svarbi atvirumo ir įgalinimo kultūra, turinti tapti natūralia ir įsisąmoninta viešojo gyvenimo dalimi.

Apklausos rodo, kad apie 65 proc. Lietuvos žmonių dėl aplinkos ar informacijos neprieinamumo patiria sunkumų, naudodamiesi kasdieniškomis paslaugomis – viešosios erdvės tebestokoja pritaikymo turintiems judėjimo negalią, aktuali informacija asmenims su regos, klausos ar kita negalia nėra prieinama jiems priimtinu bendravimo būdu.

Siekiant šių ir susijusių problemų geresnio supratimo ir sprendimo, konferencijoje pristatyti pasiteisinę pavyzdžiai didinant viešųjų paslaugų universalumą ir prieinamumą žmonėms su negalia, aptartos skaitmeninės aplinkos prieinamumo gerinimo galimybės, technologijų teikiami įrankiai užtikrinti platesnę visuomenės įtrauktį, lengvai suprantamos kalbos ir universalaus dizaino diegimas paslaugų sferoje. Taip pat diskutuota apie visuomenės švietimo ir informavimo svarbą įtvirtinant įtraukios ir atviros visuomenės principus, žmonių su negalia įdarbinimo skatinimą.

ELTA nuotrauka

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.