BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Ieškomas inovatorius!“ – pateik idėją ir kurk startuolį

Data

2018 02 06

Įvertinimas
0
tekstas 2 (4).png

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siekia inicijuoti inovatyvių startuolių kūrimąsi visoje Lietuvoje ir jau antrą kartą skelbia konkursą „Ieškomas inovatorius!“. Konkursą laimėję perspektyviausieji dalyviai įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

„Praėjusiais metais skelbtas konkursas buvo itin sėkmingas – CarVertical jau pritraukė 16 mln. eurų investiciją, o kitų dalyvių idėjos taip pat vystomos. Taigi konkursas yra platforma, kurioje startuoliai gali pasitikrinti idėjas, o perspektyviausi – įsilieti į augančią Lietuvos startuolių ekosistemą“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.


Konkursas orientuojasi į tris tikslines grupes:


   1. Jaunus žmones su inovatyviomis idėjomis bei pradedančius ar pažengusius startuolius;
    2. Mokslininkus, siekiančius komercializuoti išradimus ir inovacijas;

    3. Smulkųjį ar vidutinį verslą, kuriam būtų aktualu plėtoti technologijas.


Šis konkursas yra tęstinis, todėl kasmet dešimčiai įmonių suteikiamos inkubavimo paslaugos Lietuvoje, o atrinkti 3 perspektyviausi startuoliai važiuoja semtis patirties į geriausius užsienio akceleratorius. Paraiškų skaičius neribotas, tad  jų galima pateikti tiek, kiek dalyvis turi idėjų.
„Šiame konkurse kviečiami dalyvauti visi, kurie turi įdomių verslo idėjų, kurių iki šiol nedrįso realizuoti. Dabar yra tinkamas metas pateikti savo idėją konkursui ir bandyti įgyvendinti svajonę. Dalyvaujantys konkurse gaus naudingos informacijos, konsultacijų ir patarimų iš inovacijų ekspertų ir praktikų“, – pasakoja MITA direktorius Kęstutis Šetkus.


Idėja gali būti nauja arba jau egzistuojanti, tačiau su patobulinta, tarkim, naujai įdiegta ar diegiama technologija. Idėjas konkursui reikia pateikti MITA svetainėje iki balandžio 2 d.


Perspektyvioms idėjoms įgyvendinti bus suteikiamos 100 dienų startuolių inkubavimo paslaugos trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Startuoliams bus sudarytos galimybės naudotis visa reikalinga infrastruktūra produktui kurti ir tobulinti.  Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, komisija kasmet atrinks po 3 perspektyviausius startuolius, kurie toliau „augins verslo raumenis“ žinomiausiuose akceleravimo parkuose Europoje. Konkurso dalyviai gaus verslo mentorystės paslaugas – bus suteikta pagalba rašant verslo planą ir kita reikalinga nefinansinė parama. Šio konkurso partneriai  – mokslo ir technologijų parkų, Lietuvos inovacijų centro ekspertai dalinsis patarimais apie verslo plėtojimą, prisidės prie informacijos sklaidos apie išrinktus startuolius  ir jų idėjas.


Pirmame konkurse 2017 metais sulaukta daugiau kaip 70 paraiškų, iš kurių 50 atitiko konkurso sąlygas. Galutiniame konkurse etape buvo sėkmingai įsteigta 10 technologinių įmonių.
Ši veikla vykdoma pagal MITA koordinuojamą projektą „Inospurtas“, kurį remia Ūkio ministerija.

Projekto organizatorių informacija

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.