BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patvirtintas 5-asis Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planas

Data

2021 06 22

Įvertinimas
2
OGP pilieciui.png

Birželio 16 d. Vyriausybės pasitarime buvo pritarta 5-ajam Atviros Vyriausybės partnerystės 2021-2023 metų veiksmų planui. Metus vyko įtraukus bendrakūrybos procesas su visuomenės atstovais ir jo metu buvo išgryninti trys įsipareigojimai:

  • užtikrinti galutinių naudos gavėjų duomenų prieinamumą visuomenei (atsakinga valstybės įmonė Registrų centras), 

  • atverti viešųjų pirkimų duomenis (atsakinga Viešųjų pirkimų tarnyba), 

  • atlikti sprendimų projektų poveikio vertinimą ir viešinti rezultatus (atsakinga Vyriausybės kanceliarija). 

Atviros Vyriausybės veiksmų planas, rengiamas ir įgyvendinamas vadovaujantis geriausia tarptautine praktika. Juo yra skatinamos atvirumo iniciatyvos viešajame sektoriuje bei įgyvendinami svarbiausi darbai atviro plėtrai. Su Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planu galite susipažinti čia. 

Patvirtinusi planą Vyriausybė tarptautinei bendruomenei taip pat įsipareigoja atvirai ir atsakingai vykdyti piliečių išrinktas keturias aktualiausias Vyriausybės programos priemones:  

  • teisingumo ministerija, reaguodama į pandemijos metu iškilusius poreikius, sudarys galimybes stebėti viešus teismų posėdžius nuotoliniu būdu.  

  • susisiekimo ministerija įgalins visuotinį vienodą galią turintį asmenų elektroninį komunikavimą su valstybe per e. pristatymą,  

  • socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja sukurti bendrą platformą nevyriausybinių organizacijų finansavimo stebėsenai, plėtoti NVO duomenų bazę, 

  • ministerija taip pat sieks praktiškai įdiegti Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) dalyvaujamosios demokratijos priemones.  

Svarbu pažymėti, kad Vyriausybės protokoliniame nutarime pabrėžta, kad visos veiksmų plano priemonės turi būti įgyvendintos pagal Vyriausybės veiklos ir atvirumo principus: diskusija ir žiniomis grįsti sprendimai, bendradarbiavimas, interesų suderinimas, atskaitomybė ir atvira komunikacija.  

Atviros Vyriausybės partnerystės iniciatyvoje Lietuva dalyvauja jau 10 metų. Tarptautinį bendradarbiavimą atvirumo srityje koordinuoja Vyriausybės kanceliarija, įtraukdama skirtingų suinteresuotų šalių atstovus į darbo grupės ir atviros Vyriausybės tinklo veiklas. 2021 m. rengiama atviros Vyriausybės plėtros koncepcija, kuria tikimasi sudaryti palankesnes sąlygas atviram valdymui viešajame sektoriuje.  

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.