BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patvirtintas naujas ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų aprašas

Data

2015 12 23

Įvertinimas
0
wheelchair-908343_960_720.jpg

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų aprašą. Šiuo teisės aktu  išplečiamas ambulatorinių slaugos paslaugų namuose gavėjų sąrašas. Be to, ambulatorines slaugos paslaugas namuose galės teikti ne tik poliklinikos, kaip buvo iki šiol, bet ir privačios įstaigos.

„Žinome demografinę šalies padėtį ir turime plėsti paslaugas, kad kuo daugiau pagyvenusių ar sunkiai judančių žmonių sulauktų slaugos paslaugų pagalbos namuose. Todėl ieškom naujų galimybių, kaip pagerinti sveikatos paslaugų kokybę ir svarbiausia jų prieinamumą“, – sako sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Pagal naująjį įsakymą slaugos paslaugas namuose gaus ne tik nuolatinės slaugos poreikius turintys asmenys (kaip yra šiuo metu), bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei asmenys, turintys bendrą funkcinį sutrikimą dėl somatinių ligų ir pažeidimų, kuomet kasdieniniame gyvenime žmogus yra visiškai priklausomas nuo kitų pagalbos. Slaugos paslaugos namuose bus teikiamos ir asmenimis, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Keičiama ir slaugos paslaugų namuose apmokėjimo tvarka, nustatant atskirus įkainius už suteiktas konkrečias ambulatorinės slaugos paslaugas, o ne už asmenį, kaip buvo iki šiol.

Ambulatorinės slaugos namuose paslaugą galės teikti bet kuri įstaiga ar institucija, atitinkanti reikalavimus, turinti licenciją. Įstaigos, šiuo metu teikiančios integralios pagalbos asmens namuose paslaugą, turės galimybę toliau dalyvauti šioje veikloje, išsiėmusios licenciją  dėl teisės teikti ambulatorinės slaugos paslaugas namuose bei sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų apmokėjimo.    

Naujas ambulatorinių slaugos paslaugų namuose tvarkos aprašas įsigalios nuo 2016 m. gegužės 1 d.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

[email protected]

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.