BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pertvarkomi Pabradės vaikų globos namai: vaikai gyvens bendruomenėje

Data

2015 11 12

Įvertinimas
0
vaikai.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė Vyriausybės nutarimo projektą dėl Pabradės vaikų globos namų pertvarkos.

„Pertvarkius globos namus vaikai gyvens bendruomenėje ir tokiu būdu geriau įsilies į visuomenę bei galės išmokti daugiau savarankiškumo, geriau pasiruošti ateičiai, nei kad gyvendami institucijoje. Tai ir yra mūsų tikslas – kad vaikai gyventų šeimoje arba kuo šeimai artimesnėje aplinkoje“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Po reorganizacijos vaikai gyvens po 4-7 butuose ir namuose su visa reikiama suaugusiųjų priežiūra.

Vaikams ir toliau bus užtikrintas psichologo, neformaliojo švietimo ir vaikų užimtumo paslaugų teikimas, tik vaikai gyvens artimoje šeimai aplinkoje ir bendruomenėje, sudarant jiems sąlygas geriau integruotis į visuomenę ir pasirengti savarankiškam gyvenimui.

Visiems vaikams bus sudaryta galimybė lankyti tą pačią ugdymo įstaigą, kurią lankė iki reorganizacijos. Bet visų pirma bus įvertinti visų vaikų individualūs poreikiai.

Šiuo metu Pabradės vaikų globos namuose ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą gauna 32 vaikai.

Primename, rugpjūčio 31 d. uždaryti vaikų globos namai „Putinas“. 19 čia gyvenusių vaikų įsikūrė dviejuose bendruomeniniuose globos namuose Marijampolėje ir vienuose grupinio gyvenimo namuose vaikams su negalia.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.