BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmoji Lietuvos vadovaujama tarptautinė kibernetinė greitojo reagavimo komanda pradėjo budėjimą

Data

2020 01 21

Įvertinimas
0
kam.lt.jpg

Nuo 2020 m. pradžios Lietuvos kuriamos Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos pradėjo pirmą tarptautinės komandos rotaciją. Tai pirmasis pajėgų budėjimas, kuriam vadovauja Lietuva. Pernai budėjo Nyderlandų specialistų komanda.

Daugiašalę greitojo reagavimo į kibernetinius incidentus komandą sudaro 6-8 kibernetinio saugumo specialistai iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų ir Rumunijos. Šiuo metu pagrindinis dėmesys skiriamas pagalbai projekte – Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos ir tarpusavio pagalba kibernetinio saugumo srityje – dalyvaujančioms šalims narėms. Ateityje planuojama plėsti komandos veikimo apimtį – reaguoti į kibernetines atakas ES institucijose, ES bendrojo saugumo ir gynybos politikos misijose ir operacijose. Komanda taip pat galėtų imtis prevencinių veiksmų ir daryti kibernetinio pažeidžiamumo vertinimus. Tokiu būdu tarptautinės kibernetinio greito reagavimo pajėgos leis išvengti valstybių ir institucijų išteklių, suvaldant kibernetines grėsmes neefektyvaus naudojimo.

Siekiant sklandaus tokių komandų veikimo yra rengiamas ir derinamas Susitarimo memorandumas, padėsiantis teisinį pagrindą veikti skirtingose jurisdikcijose bei užtikrinsiantis projekto tikslų įgyvendinimą.

Pilnam komandos pajėgų funkcionavimui ir pajėgumų išvystymui reikalingos skirtingos kvalifikacijos kėlimo, procedūrinės, teisinės bei techninės priemonės. Siekiant šio tikslo 2019 m. lapkričio mėnesį kibernetinio saugumo specialistų komanda, sudaryta iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų ir Rumunijos atstovų, pirmą kartą treniravosi kartu veikti Lietuvoje vykusiose pratybose „Gintarinė migla 2019“. Šiais metais komandai treniruotis yra suplanuotos dar dvejos pratybos bei mokymai.

Tarptautinės kibernetinės greitojo reagavimo komandos – tai dar vienas žingsnis vystant Lietuvos inicijuoto ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose įgyvendinamą projektą Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos ir tarpusavio pagalba kibernetinio saugumo srityje.

Lietuvos pasiūlyta kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir savitarpio pagalbos kibernetinio saugumo srityje iniciatyva yra vienas iš 47-ių Europos Sąjungos Tarybos Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) patvirtintų projektų .Nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas yra ES Lisabonos sutartyje numatytas instrumentas, skirtas gilinti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje toms ES valstybėms narėms, kurių kariniai pajėgumai atitinka aukštesnius kriterijus ir kurios tarpusavyje yra susaistytos didesniais įsipareigojimais.

 

Krašto apsaugos ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.