BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Popierinės medicinos Lietuvoje neliks

Data

2015 08 26

Įvertinimas
0
vaistai.jpg

E. sveikata – kas tai? „Terminas „e. sveikata“ (elektroninė sveikata) apima sveikatos priežiūros ar sveikatinimo paslaugas, kurios yra teikiamos informacinių technologijų dėka. Tokia sistema naudinga visuomenei, nes sveikatos priežiūros įstaigos gali efektyviau ir kokybiškiau teikti paslaugas.“ – teigia sveikatos apsaugos ministrės patarėjas A. Skorupskas.

„Šią sistemą sudaro pacientų, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, ligoninių, specialistų ir sveikatos apsaugos informacijos tinklų dalijimasis informacija. Pirmieji projektai kuriant e. sveikatos sistemą Lietuvoje pradėti 2005 m., tačiau pagreitį procesai įgavo tik 2013 m.“ „Visuotinis nacionalinės e. sveikatos sistemos naudojimas visose su sveikatos apsauga susijusiose įstaigose numatomas nuo 2018 m. Nacionalinei e. sveikatos sistemai sukurti 2009−2015 m. skirta 28 mln. eurų.“

Popieriniai receptai – praeitis. Ministrės patarėjas pastebi, kad  dauguma Lietuvos gyventojų jau turi galimybę registruotis pas gydytojus per elektroninę sistemą, taip sutaupydami laiko ir pinigų, nes jiems nebereikia vykti ar skambinti į gydymo įstaigą. „Nuo šių metų pabaigos turėsime dar daugiau patogumų, – teigia Arvydas Skorupskas. – Gyventojams, perkantiems vaistus, nebereikės popierinių receptų. Gydytojas į elektroninę sistemą suves informaciją, kokių vaistų jums reikia, o vaistinėje pakaks parodyti asmens dokumentą ir vaistininkas, patikrinęs elektroninę sistemą, pasiūlys jums paskirtą preparatą. Nebeliks situacijų, kuomet pacientas pameta ar pamiršta receptą namuose, neprisimena anksčiau išrašyto vaisto pavadinimo, o gydytojas taip pat žinos, ar jūs tikrai vykdėte jo nurodymus vartodamas jo paskirtą gydymo kursą ir, esant reikalui, galės jį koreguoti.“

„Be to, nuo šių metų pabaigos gydymo įstaigose nebeliks popierinių ligų istorijų – jos taps elektroninėmis. Taip pat gyventojams nebereiks ir popierinių siuntimų pas gydytojus. Visa informacija apie sveikatą ir siuntimai bus fiksuojami e. kortelės sistemoje, todėl nereikės jaudintis dėl išrašų lankantis kitose sveikatos priežiūros įstaigose ar pametus siuntimą.“ – priduria A. Skorupskas.

„Noriu pastebėti, kad Lietuvoje diegiama elektroninės sveikatos sistema yra unikali visos Europos atžvilgiu – lietuviai pirmieji Vidurio ir Rytų Europoje sukūrė ir diegia tokią visapusišką nacionalinę e. sveikatos sistemą.

Panašias sistemas turi tik kelios valstybės Europoje, pavyzdžiui, Suomija, Belgija. Europos Sąjungoje kasmet teikiamas e. sveikatos projektų apdovanojimas. Kitų metų apdovanojimui teiksime Lietuvos kandidatūrą – šansai parvežti šį prizą į mūsų šalį labai dideli.“ – džiaugiasi Sveikatos apsaugos ministrės patarėjas.

 

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Jonas
  Prieš 9 mėn.

  Labai įdomi tema, būtų malonu, kad ja sulauktumėme daugiau informacijos.

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.