BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pradeda veikti elektroninių pranešimų bei dokumentų pristatymo fiziniams ir juridiniams asmenims informacinė sistema – E. pristatymas

Data

2015 09 16

Įvertinimas
0
409_0a7b755fab4c05d753515a2c37edfbd7.jpg

Vyriausybės nutarimu, priimtu šiemet rugpjūčio 26 d., buvo patvirtintos naudojimosi nacionaline elektronine sistema E. pristatymas nuostatos, pagal kurias šalies įmonėms sukurtos e. dėžutės. Jos nėra aktyvuotos, todėl įmonės, norinčios taupyti lėšas ir laiką, keičiantis aktualia ir konfidencialia informacija su valstybės institucijomis, turi prisijungti prie e. savitarnos sistemos per e. valdžios vartus ir aktyvuoti e. dėžutes.

„Norėtume paskatinti įmones prisijungti prie E. pristatymo sistemos ir aktyvuoti joms sukurtas e. dėžutes. Aktyvavusios savo e. dėžutes įmonės galės oficialiai susirašinėti su įvairiomis valstybės institucijomis, bus taupomas laikas ir kaštai, nes visus dokumentus galima pateikti internetu nemokamai, nebereikės siųsti registruotų laiškų, sumažės tikimybė negauti svarbios informacijos“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Norint aktyvuoti sukurtą e. dėžutę, pirmiausia reikia prisijungti prie E. pristatymo sistemos interneto svetainėje www.epristatymas.lt. Prisijungus prie šios sistemos per elektroninius valdžios vartus ir patvirtinus paslaugų teikimo sutartį, jau bus galima naudotis visomis E. pristatymo teikiamomis galimybėmis.

Aktyvavusios e. dėžutes įmonės iš valstybės institucijų dokumentus gaus nebe registruotu paštu, bet per šią sistemą realiu laiku. Dokumentai, gauti per E. pristatymo sistemą, prilyginami registruotajam paštui.

E. pristatymo sistema patogi dar ir tuo, kad svarbią informaciją – dokumentus, pažymas ir kt. – įvairios institucijos ir gyventojai gali pateikti ar gauti neišeidami iš darbo vietos ar namų. Duomenų apskaita vyksta realiu laiku, taigi duomenys pateikiami labai greitai.

Ši sistema užtikrina visišką duomenų apsaugą – siunčiamo dokumento turinys prieinamas tik jo siuntėjui ir gavėjui, o visi siunčiami dokumentai yra saugomi duomenų saugyklose. Dar vienas privalumas – per šią sistemą siunčiamus dokumentus galima pasirašyti e. parašu.

E. pristatymo sistema leis gerokai sumažinti gavėjams nepristatytų laiškų skaičių. Visi dokumentai persiunčiami į E. pristatymo dėžutę, kurią gavėjas gali pasitikrinti jam patogiu metu, nepriklausomai nuo jo buvimo vietos.

Nacionalinė elektroninė sistema kuriama įgyvendinant projektą „Elektroninių pranešimų ir elektroninių dokumentų fiziniams ir juridiniams asmenims pristatymo sistemos sukūrimas“.

Šios sistemos savininkė ir valdytoja yra Susisiekimo ministerija, tvarkytojas – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, projekto partneris – AB Lietuvos paštas.

Daugiau informacijos apie sistemą – www.epristatymas.lt ir tel. 8 700 55400.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.