BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pristatoma nauja Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija

Data

2022 12 29

Įvertinimas
0
4770_ceb00f997f2c94e280298dda0ee38ade.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė naujos Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) koncepcijos projektą ir kviečia suinteresuotas organizacijas, visuomenės atstovus teikti savo pastabas ir pasiūlymus.

Naujoji NVŠ koncepcija turi padėti siekti strateginiuose švietimo dokumentuose keliamų tikslų, numatyti plėtros gaires, prisidėti prie NVŠ kokybės ir su ja siejamo finansavimo užtikrinimo.

Visuomenės diskusijoms pateikiamame koncepcijos projekte patikslinta NVŠ apibrėžtis, nurodomos NVŠ ugdomos kompetencijos, kurios siejamos su atnaujintomis bendrojo ugdymo programomis. Projekte siūloma paankstinti NVŠ dalyvių amžių, t. y. valstybės ar savivaldybių lėšomis NVŠ dalyvauti galėtų ir vaikai nuo 3 metų, besimokantys pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą. Dabar NVŠ krepšelio finansuojamuose veiklose dalyvauja tik mokyklinio amžiaus vaikai.

Projekte skiriama dėmesio NVŠ prieinamumui ir kokybei – pateikiamos rekomendacijos švietimo teikėjams, savivaldybėms ir valstybei, aiškiau numatomos teikėjų, savivaldybių, valstybės atsakomybė už NVŠ veiklų planavimą, įgyvendinimą, kokybę, su kuria siūloma susieti NVŠ veiklų finansavimą. 

Su NVŠ projektu galima susipažinti čia. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki 2023 m. sausio 15 d. užpildžius apklausos formą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.