BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Projekto MIV'19 dalyviai domisi vaiko pinigų klausimu

Data

2019 10 04

Įvertinimas
0
kukuraitisweb.png

Projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviai ne tik darbavosi skirtingose ministerijose, bendravo su ministrais, bet ir uždavė jaunimui rūpimus klausimus.

Šį kartą jaunimas susidomėjo vaiko pinigų tema ir uždavė Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui klausimą. Ar asmuo sulaukęs 18 m., bet studijuojantis ir nedirbantis, tikrai turėtų nebesiskaityti kaip vaikas ir šeima turėtų netekti papildomų vaiko pinigų?

„Vaiko pinigai įprastai yra mokami vaikui iki 18 metų amžiaus, bet gali būti mokami ir iki 21-erių, jei jaunuolis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą. Tokia nuostata priimta atsižvelgus į tai, kad pagal Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, vaiku yra laikomas kiekvienas žmogus iki 18 metų. Šiek tiek vėlesnė riba numatyta tiems atvejams, kai jaunuoliai baigia vidurinę mokyklą sulaukę 19 metų, o neįgalūs jaunuoliai gali mokytis ir iki 21 metų.

Jeigu vaiko pinigai būtų mokami vyresniems jaunuoliams, būtų paneigta pati vaiko pinigų idėja – šios išmokos yra skirtos vaikams, o ne studentams ar darbingo amžiaus asmenims.

Kitose Europos Sąjungos šalyse vaiko pinigai yra mokami tik vaikui arba vyresniam iki kol jis baigs pradėtą mokymąsi vidurinėje mokykloje. Todėl iš esmės analogiška išmokos vaikui mokėjimo sistema yra įtvirtinta ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, Latvijoje išmoka vaikui skiriama ir mokama vaikams iki 15 metų (jei vaikas tęsia mokymąsi mokykloje, iki vaikui sukaks 20 metų). Estijoje išmoka vaikui skiriama ir mokama vaikams iki 16 metų (jei vaikas tęsia mokymąsi mokykloje, iki vaikui sukaks 19 metų). Lenkijoje išmoka vaikui skiriama ir mokama vaikams iki 18 metų (jei vaikas tęsia mokymąsi mokykloje, iki vaikui sukaks 21 metai).“ – išsamiai atsakė ministras.

Jeigu ir Jūs turite klausimą ministrui, kviečiame jį užduoti čia.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.