BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ruošiantis duomenų apsaugos reformai – konsultacija su visuomene

Data

2017 09 19

Įvertinimas
0
Duomenu apsauga.jpg

Teisingumo ministerija, rengdama teisės aktus, įgyvendinsiančius Europos Sąjungos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatas, organizuoja viešąją konsultaciją. Diskusija, vyksianti rugsėjo 19 d. (antradienį) nuo 13 val., bus tiesiogiai transliuojama ministerijos socialinio tinklo Facebook paskyroje (www.facebook.com/teisingumas/). Diskusijoje dalyvaus suinteresuotų grupių – žmogaus teisų organizacijų, verslo asociacijų ir kt. – atstovai.

Sparti technologijų plėtra kelia problemų saugant žmogaus teisę į asmens duomenų apsaugą. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris įsigalios 2018 m. gegužės 25 d., buvo parengtas atsižvelgus į galimas grėsmes ir siekiant patobulinti iki šiol ES galiojusias asmens duomenų apsaugos taisykles. Šis reglamentas suvienodins duomenų apsaugą reglamentuojančią teisę ES mastu.

Perkeliant reglamentą į nacionalinę teisę, valstybės narės turi tam tikrą apsisprendimo teisę, kaip įgyvendinti atskiras nuostatas.

Konsultacijoje suinteresuotų grupių atstovai kviečiami išsakyti savo nuomonę daugiausiai ginčų keliančiais klausimais – dėl asmens kodo viešumo ir naudojimo kaip pagrindinio paieškos kriterijaus, asmens duomenų tvarkymo su darbo santykiais susijusiame kontekste, vaikų amžiaus ribos, siūlant informacinės visuomenės paslaugas ir asmens duomenų tvarkymo mokumo ir finansinės rizikos vertinimo tikslais.

Siekiant konstruktyvios diskusijos, į konsultaciją pakviestas ribotas dalyvių skaičius, tačiau visi norintys renginį galės stebėti tiesiogiai. Visi stebėsiantys transliaciją, kviečiami užduoti aktualius klausimus komentaruose. Esant galimybei, į šiuos klausimus bus atsakyta konsultacijos metu. 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.