BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šalies mokyklų bendruomenės kviečiamos dalyvauti konkurse

Data

2015 11 17

Įvertinimas
0
knygos.jpg

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei šiuos mokslo metus paskelbus Mokyklos bendruomenės metais, inicijuojamas švietimo įstaigoms skirtas konkursas. Visos Lietuvos mokyklos kviečiamos pasidalinti geriausiomis ir įdomiausiomis šiais mokslo metais vykdytomis mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo veiklomis.

Konkurso tikslas – paskatinti tvarų mokinių tėvų ir mokyklų bendradarbiavimą.

„Kurti naujas mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo formas, įtraukti didesnę bendruomenės dalį į mokyklos gyvenimą, stiprinti ryšius su socialiniais partneriais yra svarbi demokratiškos, modernios mokyklos užduotis. Tikiu, kad konkursas bus naudingas visų Lietuvos mokyklų bendruomenėms, paskatins tėvus aktyviau dalyvauti mokyklos veikloje ir glaudžiau bendradarbiauti su mokytojais. Tyrimai rodo, kad toks tėvų įsitraukimas padeda vaikams geriau mokytis mokykloje, lemia didesnius vaikų pasiekimus tolesniame gyvenime“, – sako ministrė Audronė Pitrėnienė.

Mokyklų bendruomenės konkursui gali pateikti įvairių sričių – kultūrinius, meninius, turistinius, gamtosauginius, sveikatingumo, sportinius, pilietinių iniciatyvų ar kitus, kuriuose kartu dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai – įgyvendintus projektus.

Geriausius 2015–2016 mokslo metų mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdžius konkursui pateikti galima užpildant anketą interneto tinklalapyje www.bendruomene.smm.lt. Tai padaryti galima iki 2016 m. balandžio 24 d. Tinklalapyje bus skelbiami visi konkursui pateikti mokyklų bendruomenių projektai, o 2016 m. balandžio 25–30 d. visi norintys galės balsuoti už labiausiai patikusį projektą.

Konkurso nugalėtojai bus skelbiami 2016 m. gegužės mėnesį. Komisija atrinks 10 mokyklų, po vieną iš kiekvienos apskrities, kurios bus pakviestos dalyvauti nugalėtojams skirtame koncerte, o daugiausiai lankytojų balsų internetiniame tinklalapyje surinkęs projektas bus apdovanotas specialiu prizu.

Gegužę atliktos tėvų apklausos duomenimis, apie pusę tėvų (48 proc.) kasdien arba beveik kasdien kalbasi su savo vaiku apie tai, kaip jam sekasi mokykloje. Su mokytojais dauguma tėvų (39 proc.) bendrauja tik kartą per trimestrą ar pusmetį, kartą per mėnesį ir dažniau – tik 16 proc. Penktadalis tėvų apklausos metu teigė, kad norėtų būti aktyvesni mokyklos veikloje.

Konkursą inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.