BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimas įteisino vieną mokesčių mokėjimo datą

Data

2015 12 10

Įvertinimas
0
biudzetas.jpg

Vilnius, gruodžio 10  d. Seimas priėmė teisės aktų pakeitimus, kurie ne tik pagerins  verslo sąlygas, bet įsigalioję teigiami pokyčiai galės kilstelėti ir Lietuvos pozicijas kitų metų Pasaulio banko tyrime „Doing Business“.

Pataisas rengė Finansų ministerija, vykdydama Vyriausybės pavedimus ir atsižvelgusi į ES institucijų teisės aktus. Lapkričio mėnesį joms pritarė Vyriausybė.

Siekiant mažinti ūkio subjektų pinigines išlaidas ir laiko sąnaudas, nustatyta mokesčių mokėjimams ir deklaravimui vienos datos taisyklė – iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus PVM, kuris sumokamas iki atitinkamo mėnesio 25 dienos. Taip pat  atsisakyta avansinių PVM mokėjimų, o vietoje akcizų mokėjimų dešimtadieniais nustatytas vienas mėnesinis avansinis akcizų mokėjimas – iki einamojo mokestinio laikotarpio 15 dienos.

„Galimybė vienu pavedimu sumokėti keletą mokesčių, sumažintas avansinių mokėjimų skaičius yra laiką bei lėšas taupantys veiksniai, ir verslas jų poveikį tikrai pajus“, ‒ komentavo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nuo 435 iki 500 eurų didinama juridinių asmenų valdomo nekilnojamojo turto apmokestinamosios vertės ribai, kurios nepasiekus, neprivalu mokėti šio mokesčio avansu.

Visas funkcijas, susijusias su vietinių rinkliavų surinkimu ir sumokėjimu, nutarta perduoti savivaldybėms.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.