BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Širdies nepakankamumu sergantiems asmenims padės specialiosios slaugytojos

Data

2015 11 26

Įvertinimas
0
slaugytoja.jpg

Siekdama užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą sergantiems širdies nepakankamumu, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė  patvirtino Gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų aprašą. Jame nustatomos  reikalavimų gairės slaugytojoms, kurios pradės teikti širdies nepakankamumu sergančio paciento sveikatos būklės ir priežiūros efektyvumo vertinimo, konsultavimo bei mokymo paslaugas.

Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, naujovės įsigalios nuo 2016 metų sausio 1 d. Iki to laiko Lietuvos aukštosios mokyklos turėtų paruošti bendrosios praktikos slaugytojas pagal papildomą 2 mėnesių profesinės kvalifikacijos tobulinimosi programą.

„Slaugytojų vaidmuo, gerinant pacientų būklę, yra itin svarbus. Todėl siekiame, kad daugiau funkcijų deleguotume slaugytojoms ir padėtume pacientams sergantiems širdies nepakankamumu gauti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Šios slaugytojos paslaugas teiks kartu su gydytojais kardiologais, jos palengvins jiems darbą, todėl kardiologai daugiau laiko galės skirti pacientui gydyti. Pavyzdžiui, jos suteiks pacientui ir jo šeimos nariams specialiųjų žinių apie širdies nepakankamumo ligą, jos eigą ir priežiūros metodus, gyvensenos ir savirūpos įgūdžių formavimo rekomendacijas. Šių specialių žinių turinčių slaugytojų labai reikėjo, nes, deja, bet kraujotakos sistemos ligos Lietuvoje vis dar yra dažniausia gyventojų mirties priežastis“, – sakė ministrė.

Planuojama, kad per metus bus suteikta iki 20 tūkst. gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų. Šioms paslaugoms kasmet planuojama skirti 415,8 tūkst. eurų. Jos bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Širdies nepakankamumas yra rimta širdies funkcinė būklė, kuomet širdis nesugeba adekvačiai organizmo aprūpinti krauju. Skaičiuojama, kad šia liga Lietuvoje serga apie 125 000 gyventojų. Širdies ir kraujagyslių prevencinės programos bei gydymas yra tarp valstybės sveikatos politikos prioritetų.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

[email protected],  http://sam.lrv.lt

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.