BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma didinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos prieinamumą

Data

2018 02 22

Įvertinimas
0
teisinė pagalba.png

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pataisoms, numatančioms platesnę teisinės pagalbos teikimo apimtį.

Teisingumo ministerija siūlo, kad asmenys, siekiantys gauti pirminę teisinę pagalbą, galėtų kreiptis ne į savo deklaruotos, bet gyvenamosios vietos savivaldybę.

  • Pirminė teisinė pagalba – tai iki vienos valandos trunkančių teisinių konsultacijų ar teisinės informacijos teikimas, patarimai, kaip išspręsti ginčą be teismo, pagalba pildant dokumentus antrinei teisinei pagalbai gauti.

Teisingumo ministerija siūlo, kad tam tikrais atvejais asmenys antrinę teisinę pagalbą gautų neatsižvelgiant į turtą ir pajamas visa baudžiamosios bylos apimtimi, ne tik apsiribojant civilinio ieškinio dėl žalos atlygimu, kaip yra numatyta šiuo metu galiojančiame teisiniame reguliavime.

  • Antrinė teisinė pagalba – nemokama ar iš dalies mokama pagalba apimanti advokato pagalbą rengiant procesinius dokumentus, ginant ar atstovaujant administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose ir vykdymo procese bei išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, atlyginimą.

Tokia pagalba būtų teikiama nukentėjusiems nuo:

  • teroristinių,
  • prekybos žmonėmis,
  • smurto artimoje aplinkoje nusikalstamų veikų,
  • nusikalstamų veikų seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui,
  • organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo padarytų nusikalstamų veikų,
  • kai nusikalstama veika padaryta siekiant išreikšti neapykantą nukentėjusiajam dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Projekte taip pat siūloma atsisakyti ribojimo teikti antrinę teisinę pagalbą daugiau kaip trijose bylose, suteikiama galimybė, išimtiniais atvejais netaikyti tam tikrų antrinės teisinės pagalbos neteikimo pagrindų. Kartu pateiktu Baudžiamojo proceso kodekso įstatymo projektu siūlomi pakeitimai dėl privalomo gynėjo dalyvavimo, kai asmuo yra sulaikytas, bei nutarčių ar nutarimo paskirti gynėją įteikimo įtariamiesiems, kaltinamiesiems ar nuteistiesiems.
 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.